Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy mogłabym otrzymać przykładowy regulamin świadczeń socjalnych? Muszę zaktualizować nasz regulamin i nie wiem, czy np. za warsztaty językowe dla dziecka należy się zwrot, czy muszę dać dopłatę dla każdego, kto złoży wniosek o dofinansowanie sanatorium?
Przykładowe Regulaminy Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych znajdują się na stronie portalu: http://www.nadzor-pedagogiczny.pl/regulamin-zfss-w-szkole/866.
Ogólne zasady dot. ZFŚS reguluje ustawa z dnia 04.03.1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych. Ustawa definiuje działalność socjalną, jako: usługi świadczone przez pracodawców na rzecz różnych form wypoczynku, działalności kulturalno-oświatowej, sportowo-rekreacyjnej, opieki nad dziećmi w żłobkach, klubach dziecięcych, sprawowanej przez dziennego opiekuna lub nianię, w przedszkolach oraz innych formach wychowania przedszkolnego, udzielanie pomocy materialnej - rzeczowej lub finansowej, a także zwrotnej lub bezzwrotnej pomocy na cele mieszkaniowe na warunkach określonych umową.
Rodzaje świadczeń, z których będą mogły korzystać uprawnione osoby, określa pracodawca w regulaminie. Muszą one jednak spełniać wymóg działalności socjalnej w rozumieniu ustawy.
Świadczenia powinny przysługiwać wszystkim uprawnionym. Nie można udzielać danego świadczenia tylko jednej grupie uprawnionych, np. tylko pracownikom niepedagogicznym albo tylko zatrudnionym w pełnym wymiarze (oprócz nauczycielskiego świadczenia urlopowego, które jest przyznawane tylko nauczycielom na podstawie przepisów Karty Nauczyciela). Jeżeli regulamin przewiduje dopłatę do sanatorium, to powienin otrzymać ją każdy uprawniony do korzystania z ZFŚS, jeżeli spełnia warunki określone w regulaminie.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Witam. Nauczyciel w mojej placówce zatrudniony jest na 19/18 etatu. W sąsiedniej placówce (ta sama gmina)chce pracować na 10/18 etatu.Czy to jest zgodne z prawem i czy organ prowadzący ma prawo wyrazić zgodę.Mam obawy czy podoła obowiązkom. Proszę o poradę. Dziękuję.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- W zeszłym roku szkolnym zatrudniłam nauczycielkę stażystę. Nauczycielka odbyła staż, otrzymała stopień nauczyciela kontraktowego. W ciągu roku szkolnego zaszła w ciąże. Umowę miała do 31 sierpnia. Ja przedłużyłam jej umowę aneksem do dnia porodu. Mam pytanie, czy ja muszę podpisywać z tą Panią umowę na czas nieokreślony ze względu, że jest już nauczycielem kontraktowym?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- W jakiej wysokości należy wypłacić odprawę nauczycielowi odchodzącemu na świadczenie kompensacyjne (mężczyzna, 60 lat), który pracuje w publicznej szkole prowadzonej przez stowarzyszenie. Umowa o pracę zawarta jest w oparciu o Kodeks pracy. Nauczyciel od 2012 r. ma umowę o pracę na czas nieokreślony.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- W latach 2016/2017 byłam dyrektorem przedszkola. Wymiar mojego urlopu wynosił 35 dni. Ze względu na obowiązki ( remonty) wykorzystałam 15 dni z przysługującego mi urlopu. Od 1 września 2017r. jestem dyrektorem Zespołu Przedszkolno - Szkolnego w tym samym przedszkolu i szkole podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi. Czy posiadam prawo do wykorzystania zaległego urlopu?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o pomoc w interpretacji zapisów z Karty Nauczyciela i Prawa oświatowego dotyczących zatrudniania osób do prowadzenia zajęć rozwijających zainteresowania, nie posiadających uprawnień pedagogicznych w szkole niepublicznej. Czy za każdym razem trzeba uzyskać na takie zatrudnienie zgodę kuratora, np. instruktor gry w szach y- chcemy prowadzić na terenie szkoły takie zajęcia i zatrudnić osobę na umowę zlecenie. Napomnę że jesteśmy placówką niepubliczną.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe