Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W tym roku kończy się moja kadencja na stanowisku dyrektora. Wniosek o dokonanie oceny mojej pracy złożyłam do Organu Prowadzącego 18 listopada 2016 r., czy do konkursu przystępuję wg starych , czy nowych przepisów?. Czy organ prowadzący może przedłużyć mi kadencję i na ile lat? W jakim terminie organ nadzorujący może dokonać oceny mojej pracy jeżeli organ prowadzący przekazał moją ocenę 12 lutego bieżącego roku?
Tylko niektórym dyrektorom w związku z reformą oświaty organ prowadzący może, ale nie ma obowiązku przedłużania kadencji w uzasadnionych przypadkach, na ustalony przez siebie okres, nie dłuższy niż do dnia 31 sierpnia 2019 r: - w szkole podstawowej (także gdy włączono do niej gimnazjum) oraz w wygaszanym gimnazjum (art. 235, art. 231, art. 238 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2017 r., poz. 60). Konkurs na stanowisko dyrektora jest prowadzony do dnia 31 sierpnia 2017 r. na podstawie przepisów UoSO i wydanych na nich przepisów wykonawczych oraz przepisów przejściowych PWUPO. Ocena pracy dyrektora powinna zostać ustalona w ciągu 3 miesięcy od złożenia wniosku, najpóźniej do dnia 18 lutego 2017 r., ale przekroczenie tego terminu nie jest zagrożone żadną sankcją (art. 6a ust. 2, 6 i 7 KN).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Proszę o podanie podstawy prawnej w umowie dla nauczyciela stażysty zatrudnionego od 1 września 2018 oraz czy powinna znajdować się w treści umowy informacja o przetwarzaniu danych, jeśli tak to jaka?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczycielowi, który przechodzi z przedszkola do szkoły i ma ciągłość w zatrudnieniu bez ani 1 dnia przerwy możemy uznać aktualne szkolenie BHP z przedszkola oraz badania lekarskie? Co z informacją z KRK – czy musi mieć aktualną czy może być ta z przedszkola?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy osoba przebywająca na urlopie zdrowotnym lub macierzyńskim powinna być umieszczona na liście obecności?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel dyplomowany przebywał na urlopie dla poratowania zdrowia. Lekarz medycyny pracy nie dopuścił nauczyciela do pracy. W związku z powyższym z nauczycielem zostanie rozwiązana umowa o pracę. Czy nauczycielowi należy się odprawa? Jaka jest podstawa prawna do wypłacenia lub niewypłacenia odprawy?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- W okresie zdalnego nauczania organ prowadzący uważa, że nauczycielom pracującym w szkole specjalnej nie należy się dodatek za warunki trudne. Czy jest to zgodne z prawem? W umowach jest zapisane, że taki dodatek mamy mieć wypłacony. Zwracam się z prośbą o wskazanie podstawy prawnej dotyczącej wypłacania nauczycielom w szkołach specjalnych dodatku za trudne warunki pracy w okresie zdalnego nauczania.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe