Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W związku z podjętą uchwałą Rady Miejskiej z dniem 31.08.2015r. nasza szkoła zostanie zlikwidowana. Już teraz pojawiają się w związku z tym pytania i tak: Wszyscy pracownicy A+O zatrudnieni mają prawo do 26 dni urlopu wypoczynkowego. Czy w związku z powiadomieniem o likwidacji należy obniżyć proporcjonalnie wymiar urlopu (uznać zatrudnienie do 31.08.2015r.) czy też nie ma przeszkody udzielenia pełnego-26 dniowego urlopu - część z osób (kobiety) ma 55 lat życia i 35 lat pracy więc skorzysta z możliwości przejścia na świadczenie przedemerytalne, pozostali mają prawo do zasiłku dla bezrobotnych?
Zgodnie z art. 1551. § 1 kodeksu pracy, w roku kalendarzowym, w którym ustaje stosunek pracy z pracownikiem uprawnionym do kolejnego urlopu, pracownikowi przysługuje urlop u dotychczasowego pracodawcy w wymiarze proporcjonalnym do okresu przepracowanego u tego pracodawcy w roku ustania stosunku pracy, chyba że przed ustaniem tego stosunku pracownik wykorzystał urlop w przysługującym mu lub w wyższym wymiarze.
Zasadniczo więc, wszystkim pracownikom obsługi w 2015 roku przysługuje urlop proporcjonalny do przepracowanego okresu, zwłaszcza, że w okresie wakacji, kiedy najczęściej udzielane są w szkołach urlopy, będą już w okresie wypowiedzenia.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Dyrektor szkoły z dniem 31 sierpnia 2019 roku przechodzi na emeryturę. Z poprzedniego roku zostało mu 10 dni niewykorzystanego urlopu. W tym roku z powodu prowadzonych remontów też wszystkich dni nie wykorzysta. Czy będzie należał się ekwiwalent za niewykorzystany urlop? Jeśli tak, to w jaki sposób powinien być wyliczony?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka rozpoczęła staż na nauczyciela mianowanego 01.09.2014 do 31.08.2015 pracowała w pełnym wymiarze godzin w innej szkole od 01.09.2015 do 30.09.2015 pracowała poniżej pół etatu, natomiast od 01.10.2015 do 31.08.2016 pracowała w wymiarze 15/18 godzin tygodniowo, od 01.09.2016 pracuje u nas i złożyła wniosek o kontynuację stażu na nauczyciela mianowanego/u nas ma 11/18 godzin tygodniowo. Czy w/w nauczycielka może kontynuować staż pomimo tego, że w m-cu wrześniu miała poniżej półetatu? Bardzo proszę o odpowiedź, nadmieniam, że w/w nauczycielka zwróciła się z prośbą o przedłużenie stażu do 30.06.17 r. Inna nauczycielka posiada następujące wykształcenie; 1.świadectwo dojrzałości; 2.dyplom mistrza fryzjerstwa; 3.zaświadczenie ukończenia kursu pedagogicznego dla instruktorów praktycznej nauki zawodu; 4.rozpoczęła studia-pedagogikę. U nas jest zatrudniona jako nauczyciel praktycznej nauki zawodu. Moje pytanie czy w/w nauczycielka może złożyć podanie o awans?
- 1.09.2009 r. przyjęłam do pracy psychologa bez przygotowania pedagogicznego. Pani psycholog została zatrudniona w wymiarze pół etatu i rozpoczęła staż na nauczyciela kontraktowego zobowiązując się jednocześnie do uzupełnienia przygotowania pedagogicznego i podjęła naukę na kursie kwalifikacyjnym. Niestety do dnia dzisiejszego nie złożyła sprawozdania z przebiegu stażu i nie przedstawiła świadectwa przygotowania pedagogicznego. Co powinnam zrobić w zakresie jej dalszego zatrudnienia, czy mogę zawrzeć kolejną umowę na czas określony od września (będzie to już trzecia umowa). Jak powinnam rozwiązać sprawę awansu zawodowego ?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- W przedszkolu niepublicznym nauczyciele zatrudnieni są na podstawie kodeksu pracy i umów zlecenie.
Czy od 01 września 2018 r. nadal można zatrudniać nauczycieli w oparciu o umowę zlecenie?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Jesteśmy szkołą Stowarzyszeniową gdzie obowiązuje Kodeks Pracy. Pytanie dotyczy zatrudnienia nauczyciela.Nauczyciel został zatrudniony od 01.01.2016 do 30.06.2016 na część etatu A od 16.08.2018 r. na pełen etat i umowa trwała do 30.06.2018 r.. czy zawierając z nim umowę od 01.09.2018 r. należy zawrzeć na czas nieokreślony czy należy podpisać na czas określony?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe