Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W związku z wprowadzeniem zmian w umowach o pracę dla nauczycieli szkół niepublicznych o uprawnieniach szkoły publicznej czy dyrektor szkoły może mieć nadal pracować na umowę zlecenie?
Na stanowisku dyrektora na umowę cywilnoprawną (np. umowę - zlecenie) w niepublicznej szkole z uprawnieniami szkoły publicznej mogłaby pracować tylko osoba, która jednocześnie nie ma powierzonych obowiązków nauczyciela, czyli zajmuje stanowisko niepedagogiczne. Dodatkowo wykonywanie przez tę osobę zadań nie może odbywać się w warunkach typowych dla stosunku pracy, czyli pod kierownictwem pracodawcy oraz w miejscu i czasie wyznaczonym przez pracodawcę – art. 22 § 1 - § 12 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz. U. z 2018 r., poz. 917.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jak należy zapłacić za zastępstwo za nieobecnego n-la,gdy: - n-l realizuje na zastępstwie swój przedmiot, - n-l przedmiotowiec realizuje godzinę zgodnie z podstawą programowa? Czy tylko 2 przypadek traktujemy jako zastępstwo? Proszę o podstawę prawną
- W szkole nie działają zakładowe organizacje związkowe. Szkoła jest placówką publiczną prowadzoną przez stowarzyszenie, nauczyciele zatrudnieni są z KP. Czy w związku z tym nauczyciele mogą przystąpić do ogólnopolskiego strajku nauczycieli?
- Od nowego roku szkolnego planuję powstanie oddziałów integracyjnych i w związku z tym mam kilka pytań: 1. Czy gmina z subwencji na dziecko niepełnosprawne może zabrać pieniądze na dowóz (jest to zadanie własne gminy, ale wiem, że takie są praktyki)? 2. Czy nauczyciel wspomagający jest zatrudniany z KN, czy z Kodeksu Pracy? 3. Jaki jest wymiar godzin nauczyciela wspomagającego?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Od 1.09.1993r. do 31.08.1994r. w szkole podstawowej nauczał religii ksiądz katecheta. Obecnie ubiega się o nagrodę jubileuszową i prosi o wydanie świadectwa pracy. Szkoła nie posiada akt osobowych. W tym okresie księża uczyli religii nieodpłatnie. Ksiądz posiada zaświadczenie ze szkoły, że w wymienionym wyżej okresie pracował w szkole. Czy dyrektor może wystawić świadectwo pracy tylko na podstawie zaświadczenia posiadanego przez księdza?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka przebywa na urlopie na poratowanie zdrowia do końca lutego 2016r. W zastępstwie pracuje za nią nauczyciel na umowę na czas zastępstwa. Wspomniana nauczycielka jednak na tym właśnie stanowisku będzie od września miała ograniczenie etatu. I moje pytanie, czy dobrze myślę: Pani na urlopie podpisuje ze mną wypowiedzenie dotychczasowych warunków ale z zastrzeżeniem, że wejdzie ono w życie z chwilą powrotu do pracy. Zastępujący ją nauczyciel otrzyma, z zachowaniem terminu wypowiedzenia, również stosowny aneks do umowy na czas zastępstwa. Czy to tak ma być rozwiązane?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe