Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Wymiar obowiązkowych zajęć dydaktycznych dyrektora szkoły wynosi 6/18. W jaki sposób obliczyć wymiar czasu pracy dla dyrektora, który wykonywać będzie obowiązki nauczyciela bibliotekarza?
Zgodnie z art. 42 ust. 7 ust. 2 Karty Nauczyciela, zasady udzielania i rozmiar obniżek tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dyrektorowi szkoły ustala organ prowadzący.
To organ prowadzący powinien zdecydować o wymiarze pensum dydaktycznego dyrektora. W zależności od decyzji organu prowadzącego może to być po prostu 6 godzin, bez względu na to czy są to godziny dydaktyczne czy godziny biblioteki lub przeliczone godziny: 6/18 = 0,33 x 30 h = 10 godzin biblioteki.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Proszę o informację na temat sposobu ustalania wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe dla nauczycieli w następujących okresach np.: okres świąt Bożego Narodzenia i związanych z tym dni wolnych oraz dni ustawowo wolnych dla wszystkich grup zawodowych.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel kontraktowy rozpoczął staż na mianowanego 1 września 2018 r., miał on trwać do 31 maja 2021 r., jednak w związku z ciążą i zwolnieniem lekarskim został przedłużony do 29 października 2022 r. Czy w związku z wprowadzanymi zmianami o awansie zawodowym od 1 września 2022 r., nauczyciel ten może przystąpić do egzaminu na nauczyciela mianowanego na starych zasadach, jeżeli złoży dokumenty do 31 października 2022 r. do organu prowadzącego?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczycielowi zatrudnionemu na podstawie kodeksu pracy (w szkole powołanej przez stowarzyszenie) przysługuje prawo do skorzystania z urlopu dla poratowania zdrowia na podstawie art. 73 Karty Nauczyciela?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel w 1986r. ukończył UAM Poznań wydział : Nauki społeczne, zakres: pedagogika nauczania początkowego, tytuł: mgr pedagogiki. W czasie studiów miała : matematyka – 112 godzin, j.polski – 159 godzin (w tym 28 godz. warsztat teatralny, 28 warsztat teatralny, 45 godz. j.polski, 15 godz. literatura, 15 godz. literatura z elementami teorii literatury, 28 godz. metodyka j.polskiego), przyroda – 90 godz. podstawy wiedzy o środowisku przyrodniczym, a 5.12.1998r. ukończyła kurs kwalifikacyjny w zakresie oligofrenopedagogiki w WOM Poznań – 260 godzin. Moje pytanie, czy ten nauczyciel może uczyć w szkole specjalnej z uczniami niepełnosprawnym w stopniu lekkim i na jakim poziomie edukacyjnym?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel, który pracuje w szkole na stanowisku n-la techniki - pełen etat może zostać zatrudniony na umowę zlecenia na stanowisku bhp-owca ??
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe