Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel w 1986r. ukończył UAM Poznań wydział : Nauki społeczne, zakres: pedagogika nauczania początkowego, tytuł: mgr pedagogiki. W czasie studiów miała : matematyka – 112 godzin, j.polski – 159 godzin (w tym 28 godz. warsztat teatralny, 28 warsztat teatralny, 45 godz. j.polski, 15 godz. literatura, 15 godz. literatura z elementami teorii literatury, 28 godz. metodyka j.polskiego), przyroda – 90 godz. podstawy wiedzy o środowisku przyrodniczym, a 5.12.1998r. ukończyła kurs kwalifikacyjny w zakresie oligofrenopedagogiki w WOM Poznań – 260 godzin. Moje pytanie, czy ten nauczyciel może uczyć w szkole specjalnej z uczniami niepełnosprawnym w stopniu lekkim i na jakim poziomie edukacyjnym?
Nauczycielka może pracować z uczniami z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim na etapie edukacji wczesnoszkolnej (§ 14 ust. 2 pkt 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 marca 2009 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli niemających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli, Dz.U. z 2015 r., poz. 1264 z późn. zm.).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jestem pracownikiem administracji wygaszanego gimnazjum. Otrzymałam pismo o rozwiązaniu stosunku pracy na podstawie art. 230 ust. 1 ustawy z 14 grudnia 2017 r. Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo oświatowe (Dz.U. z 2017 r. poz. 60 ze zm. z zachowaniem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia, który upłynie 31 sierpnia 2019 r. Do dnia 31.05.2019 r. nie otrzymałam propozycji pracy w innej jednostce i nie otrzymałam informacji o odprawie. Czy jest to zgodne z prawem? Czy w związku z zatrudnieniem mniej niż 20 pracowników powinniśmy wystąpić do dyrektora z prośbą o wypłatę odpraw?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel jest zatrudniony w trzech placówkach i należy mu się 2 dni urlopu okolicznościowego (śmierć rodzica).
Czy musi ten urlop wziąć we wszystkich placówkach w tych samych dniach czy może w różnych dniach?
W jakim terminie należy wybrać urlop okolicznościowy?
Czy 1 miesiąc po pogrzebie można jeszcze udzielić tego urlopu?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Obecny dyrektor szkoły od 12 marca 2021 r. przestaje pełnić funkcję dyrektora, ale nadal będzie zatrudniony w tej samej placówce jako nauczyciel. Pierwsze pytanie: ile dni urlopu będzie mu przysługiwało za 2021 r.? Czy 9 (35 : 12) x 3? Drugie pytanie: czy urlop ten będzie mógł wykorzystać już jako nauczyciel w dowolnym terminie? Czy jednak musi go wykorzystać jeszcze w trakcie pełnienia funkcji dyrektora?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Dnia 21 listopada 2023 r. nauczycielowi kończy się urlop rodzicielski. Od dnia 23 listopada 2023 r. chce skorzystać z urlopu uzupełniającego za rok 2022 i 2023.
- Czy urlop uzupełniający byłby w terminie od 23 listopada 2023 r. do 28 lutego 2024 r.? W roku 2022 r. skorzystał z ferii zimowych. Po urlopie uzupełniającym nauczyciel chce iść na urlop wychowawczy.
- Czy powinien w takiej sytuacji wykorzystać jeszcze z urlopu za czas ferii w 2024 r.?
- Czy jeżeli nauczyciel planuje powrót do pracy od 1 września 2024 r., to czy w związku z tym do kiedy powinien trwać urlop wychowawczy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź - W roku szkolnym 2016/2017 2 nauczycielki (zatrudnione na podstawie mianowania), w związku ze zmianami organizacyjnymi (zmniejszenie liczby oddziałów) będą miały ograniczony wymiar zatrudnienia do 13/18 z proporcjonalnym zmniejszeniem wynagrodzenia. Trzecia z nauczycielek (nauczyciel kontraktowy) do 31.08.2016 r. przebywa na urlopie wychowawczym. Z uwagi na przepisy kodeksu pracy, związane z ochroną rodzicielstwa ma zapewniony od 01.09.2016 r. powrót na swoje stanowisko pracy w pełnym wymiarze zatrudnienia. Czy w sytuacji, gdyby nauczycielka złożyła wniosek o dalszy urlop wychowawczy od 01.09.2016 r. dyrektor powinien przydzielić przewidziane dla Niej godziny w pierwszej kolejności nauczycielkom mianowanym, którym ograniczony został wymiar zatrudnienia w celu zapewnienia im pełnego etatu czy też nie powinien wprowadzać żadnych zmian w stosunku do nauczycielek zatrudnionych na podstawie mianowania (pozostawić ograniczenie wymiaru zatrudnienia) i zatrudnić za nauczycielkę przebywającą na urlopie wychowawczym nauczyciela na zastępstwo, biorąc pod uwagę fakt, iż nauczyciel przebywający na urlopie wychowawczym może złożyć w każdym czasie wniosek o przerwanie urlopu?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe