Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Zatrudniłem nauczyciela 12.02.2018 do 22.06.2018 w szkole podstawowej za ile dni urlopu wypoczynkowego muszę wypłacić ekwiwalent pieniężny?
Zgodnie z art. 64 ust. 5 Karty Nauczyciela, nauczyciel zatrudniony przez cały okres trwania zajęć w danym roku szkolnym w szkole, w której w organizacji pracy przewidziano ferie szkolne, ma prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze odpowiadającym okresowi ferii i w czasie ich trwania. Nauczyciel zatrudniony przez okres krótszy niż 10 miesięcy w szkole feryjnej, ma prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze proporcjonalnym do określonego w umowie okresu prowadzenia zajęć. W opisanym przypadku nauczycielowi przysługuje ekwiwalent w odniesieniu do 5 miesięcy zatrudnienia (niepełny miesiąc, zgodnie z zasadami kodeksu pracy, zaokrągla się w górę). 56/10 x 5 = 28 dni (minus ewentualnie wykorzystany urlop podczas ferii zimowych - 14 dni).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel dyplomowany rozwiązał umowę 31.03.2007 w związku z przejściem na emeryturę. Od dnia 02.04.2007 roku zawarliśmy umowę o pracę z w/w nauczycielem na czas nieokreślony w pełnym wymiarze czasu pracy 30/30. W roku 2011 w związku ze zmniejszeniem liczby godzin nauczyciel zgodził się na ograniczenie zatrudnienia do pół etatu 15/30. W roku 2013 nastąpiła zmiana stanowiska i wymiaru czasu pracy na 13/26. W roku szkolnym 2015/16 w związku ze zmniejszoną liczbą oddziałów musimy zwolnić innego nauczyciela, którego chcielibyśmy zostawić. Wyżej wymieniony nauczyciel jest już emerytem dlatego to z nim chcielibyśmy rozwiązać umowę, a przedłużyć umowę z nauczycielem (obecnie stażystą), który nie ma innego źródła utrzymania. W jaki sposób rozwiązać umowę z nauczycielem emerytem (podstawa prawna uzasadnienie i ewentualna odprawa )?
- Czy nauczyciel- mgr z przygotowaniem pedagogicznym, który ukończył kurs kwalifikacyjny z terapii pedagogicznej ma kwalifikacje do prowadzenia zajęć rewalidacyjnych w szkole podstawowej?
- Czy pracownikom poradni psychologiczno-pedagogicznej wskazanej przez kuratora do działań specjalistycznych przysługuje dodatek za pracę uciążliwą?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel, który rozpoczął swoją pierwszą pracę w roku 01.09.1979 r. i pracował do 31.08. 1980 r., został przeniesiony do innej szkoły z dniem 01.09.1980 r. i pracował tam do 31.09.1982 r. 01.09.1982 r. ponownie został przeniesiony do kolejnej placówki. Nauczyciel ten w chwili obecnej złożył podanie o rozwiązanie umowy o pracę w związku z przejściem na emeryturę, ale obecna szkoła nie posiada świadectw pracy, ponieważ nauczyciel ten był za każdym razem przenoszony. Czy obecny pracodawca może wystawić świadectwo pracy zbiorcze na podstawie wystawionych przez poprzednie szkoły RP7?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W dniu 1.10.2020 r. nauczyciel nabył prawo do nagrody jubileuszowej, która została wypłacona w tym dniu. Od 1.09.2020 r. nauczycielowi przysługuje dodatek za klasy łączone, który został wypłacony w grudniu z wyrównaniem za wrzesień, październik, listopad i grudzień. Proszę o opinię, czy naszym obowiązkiem jest wyrównanie nagrody jubileuszowej o ten dodatek za klasy łączone, a jeżeli tak, to za które miesiące?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe