Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Zatrudniliśmy nauczyciela kontraktowego na zastępstwo nieobecnego nauczyciela od 12.03.2012r. do 30.06.2012r., czy nauczycielowi należy wypłacić ekwiwalent za niewykorzystany urlop, czy przedłużyć umowę o pracę o czas urlopu.
Karta Nauczyciela:
Art. 64. 1. Nauczycielowi zatrudnionemu w szkole, w której w organizacji pracy przewidziano ferie letnie i zimowe, przysługuje urlop wypoczynkowy w wymiarze odpowiadającym okresowi ferii i w czasie ich trwania.
5. Nauczyciel zatrudniony przez cały okres trwania zajęć w danym roku szkolnym w szkole, w której w organizacji pracy przewidziano ferie szkolne, ma prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze i na zasadach określonych w ust. 1. Nauczyciel zatrudniony przez okres krótszy niż 10 miesięcy w szkole, w której w organizacji pracy przewidziano ferie szkolne, ma prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze proporcjonalnym do określonego w umowie okresu prowadzenia zajęć.
Art. 65. Nauczyciel zatrudniony w szkole, w której w organizacji pracy przewidziano ferie szkolne, uzyskuje prawo do pierwszego urlopu w ostatnim dniu poprzedzającym ferie szkolne, a prawo do drugiego i dalszych urlopów - w każdym następnym roku kalendarzowym.
Co do zasady, z nauczycielem w szkole feryjnej zawiera się umowę o pracę na rok szkolny, czyli od 01.09. do 31.08., ponieważ okres ferii zimowych i letnich jest jego urlopem wypoczynkowym. Jeżeli jednak zatrudniamy nauczyciela w trakcie roku szkolnego, wówczas reguła ta nie ma zastosowania i nauczyciel ten nie nabywa prawa do urlopu w pełnym wymiarze. Z nauczycielami zatrudnianymi w trakcie roku szkolnego podpisuje się umowę do końca zajęć dydaktycznych i wypłaca się ekwiwalent za niewykorzystany urlop.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Z jakiego pensum są zatrudniani nauczyciele w ośrodku rewalidacyjno-wychowawczym?
- Czy przy zatrudnianiu nauczyciela na czas określony (praca na etacie nauczyciela pełniącego obecnie obowiązki dyrektora)obowiązuje zasada, że trzecia umowa jest na czas nieokreślony tak jak z kodeksu pracy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy księgowa potrącając wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe za ferie zimowe postąpiła zgodnie z przepisami. Nie byłam wtedy na urlopie wypoczynkowym. Nadmieniam iż jestem dyrektorem szkoły.
- W naszej szkole od dnia 01.9.2018 r. został powołany nowy wicedyrektor, który do dnia 31.08.2018 r. (wykorzystał urlop jako nauczyciel) był nauczycielem. Jaki zatem wymiar urlopu go obowiązuje?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Mam pytanie odnośnie dokumentacji w aktach osobowych, chcę uniknąć nadmiernej „papierologi”. Czy w przypadku, gdy nauczyciel zwróci się do mnie na piśmie o udzielenie np. urlopu bezpłatnego czy jakiejkolwiek innej prośby, a ja wyrażę na to zgodę, to wystarczy na jego prośbie, którą dajemy do akt osobowych, umieścić adnotację "Wyrażam zgodę"? Czy należy przygotować osobne pismo? Rozumiem, że w przypadku odmowy muszę podać na piśmie odpowiedź z uzasadnieniem decyzji, ale czy w przypadku zgody należy również tworzyć osobne pismo?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe