Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Zatrudniliśmy pracownika od 01 września na podstawie umowy o prace KP na 0,4 etatu, jest to jego pierwsza praca. Pracownik 01 września dostarczył orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym. Od kiedy należy mu liczyć dodatkowe 10 dni urlopu? (niepełnosprawność ma liczona od 16 roku życia).
Pracownik nabywa prawo do 10 dni dodatkowego urlopu, przeliczonych proporcjonalnie do wymiaru etatu (czyli 4 dni) po przepracowaniu roku licząc od daty orzeczenia o niepełnosprawności - nie ma znaczenia okoliczność, od kiedy jest ona orzeczona, gdyż często orzeczenia wskazują wsteczną datę, ani kiedy pracownik przedłożył orzeczenie pracodawcy – art. 19 ust. 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, Dz.U. z 2016 r., poz. 2046 w zw. z art. 154 § 2 KP, Włodarczyk Mirosław (red.), Ustawa o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Komentarz, WK 2015. Trzeba więc sprawdzić czy upłynął rok pracy od daty orzeczenia o niepełnosprawności.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Odprawa emerytalna, gdy nauczyciel osiągnął wiek uprawniający do świadczenia kompensacyjnego po rozwiązaniu stosunku pracy. Pytanie: 28 lutego 2010 r. nastąpiło wygaśnięcie umowy o pracę-nauczyciel przebywał w stanie nieczynnym od 1 września 2009 r. W 2014 r. nauczycielka osiągnęła wiek uprawniający do świadczenia kompensacyjnego i z dniem 10 grudnia 2014 r. przeszła na to świadczenie. Od 1 marca 2010 r. do chwili obecnej nie pracowała. Czy należy teraz nauczycielowi wypłacić odprawę emerytalną? Jeżeli tak, to jaka podstawa prawna reguluje wypłatę takiej odprawy?
- Nauczycielka dyplomowana urodzona 06.10.1960 r. zatrudniona na czas nieokreślony od 01.09.2019 r. do 31.08.2020 r. przebywa na urlopie dla poratowania zdrowia. Mając 60 lat tj. od 07.10.2020 r. chce odejść na emeryturę.
Czy po urlopie dla poratowania zdrowia należy się w/w nauczycielce urlop wypoczynkowy uzupełniający?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Wypowiedzenie nauczycielowi. Jak sformułować wypowiedzenie nauczycielowi, który nie dostał zgody dyrektora szkoły na dodatkowe zatrudnienie w naszej szkole. Nauczyciel zatrudniony jest na 1/2 etatu na czas nieokreślony.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Ile dni urlopu uzupełniającego za 2014r. należny się dyrektorowi szkoły, który wykorzystał 14 dni ferii, od 20.07 do 20.08 przebywa na zwolnieniu lekarskim. 21.08. rozpoczyna pracę w ramach przygotowania roku szkolnego? Jeżeli od 18.08. miałby zlecony nadzór nad remontami to czy dni 15,16,17 są dniami urlopu?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Witam. Mam pytanie dotyczące systemu czasu pracy nauczycieli-wychowawców internatu. Nauczyciele Ci pracują przykładowo od 22.00-8.00 (10 godz.)Czasami pracują w soboty, niedziele. Zatrudnieni są na podstawie Karty Nauczyciela. Podczas kontroli PIP Pani Inspektor zaproponowała (chociaż nie była pewna) aby wprowadzić tym nauczycielom równoważny system czasu pracy. Cy możemy wprowadzić Aneksem do Regulaminu Pracy ten system dla tej grupy zawodowej?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe