Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Zgodnie z art. 41 ust. 1 pkt. 6 Ustawy z 7 września 1991r. o systemie oświaty (tekst jedn.;Dz. U. z 2015r. poz. 2156 ze zm.) do kompetencji stanowiących rady pedagogicznej należy m. in."6)330) ustalanie sposobu wykorzystania wyników nadzoru pedagogicznego, w tym sprawowanego nad szkołą lub placówką przez organ sprawujący nadzór pedagogiczny, w celu doskonalenia pracy szkoły lub placówki". Czynności dotyczące ustalenia sposobu wykorzystania wyników nadzoru powinny zostać przeprowadzone między przedstawieniem wyników i wniosków na zebraniu rady pedagogicznej - plenarnej (najpóźniej do 31 sierpnia), a opracowaniem planu nadzoru pedagogicznego (najpóźniej 15 września). W związku z tym mam pytanie "Czy załącznikami do uchwały rady pedagogicznej w sprawie ustalenia sposobu wykorzystania wyników nadzoru pedagogicznego są wnioski końcowo roczne przyjęte do realizacji na przyszły rok szkolny oraz nadzór pedagogiczny dyrektora"?
Na podstawie tak zadanego pytania nie jest możliwe udzielenie odpowiedzi, ponieważ nie znamy formuły wniosków. Zapis: ustalenie sposobu wykorzystania wyników nadzoru pedagogicznego, wg mojej opinii oznacza plan konkretnych działań na rzecz doskonalenia pracy szkoły.
Podstawa prawna: Ustawy z 7 września 1991r. o systemie oświaty, w szczególności art. 41.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Uczeń w I klasie gimnazjum na świadectwie otrzymał oceny celujące z muzyki i plastyki, tym samym kończąc te przedmioty w gimnazjum. W następnym roku szkolnym, już jako uczeń klasy II, przeniósł się do innej miejscowości, i tam w szkole muzyka i plastyka realizowana była w klasie drugiej, gdzie otrzymał z tych przedmiotów oceny dobre. Czy one muszą być wpisane na świadectwie skoro są gorsze? Czy dyrektor może przepisać oceny z pierwszej szkoły i które oceny będą wpisane na świadectwie ukończenia gimnazjum?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Czy na prowadzenie pracowni komputerowej w szkole należy mieć wykształcenie pedagogiczne oraz zarządzanie siecią?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Czytając rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 sierpnia 2017 r. w sprawie nadzoru pedagogicznego, znalazłam zapis: § 35. „Przepisów § 22–24 i § 34 nie stosuje się do niepublicznych szkół i placówek”. Czyżby z wyżej wymienionych artykułów wynikało, że w przedszkolu niepublicznym nie muszę m.in. przeprowadzać ewaluacji wewnętrznej, opracowywać na każdy rok szkolny planu nadzoru pedagogicznego, przedstawiać wyników i wniosków ze sprawowanego nadzoru pedagogicznego itp.?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Czy zespół do spraw edukacji może wnioskować o przyjęcie programu własnego do realizacji w danym przedszkolu? Czy musi to być autor tego programu?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Uczeń niepełnosprawny intelektualnie w stopniu znacznym, pierwszy etap edukacyjny, nauczanie indywidualne: jakie dzienniki są obowiązujące? Konkretnie chodzi mi o logopedę - gdzie ma wpisywać swoje zajęcia oraz fizjoterapeutę, bo rozumiem, że nauczyciela obowiązuje dziennik nauczania indywidualnego?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe