Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Zwracam się z zapytaniem jak należy postąpić z pracownikiem administracji zatrudnionym w dwóch placówkach na pół etatu odchodzącym na emeryturę (z dwóch placówek jednocześnie). Obecnie kontynuuje pracę w jednej z tych placówek (jako emeryt - umowa o pracę, nie zawiesza pobierania emerytury). Czy placówka w której ustało zatrudnienie winna jest objąć takiego pracownika świadczeniami socjalnymi? Czy też placówka, w której kontynuuje zatrudnienie winna przejąć całą działalność socjalną wobec tego emeryta?
Zgodnie z art. 2 ustawy z dnia 04.03.1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych, osobami uprawnionymi do korzystania z Funduszu są pracownicy i ich rodziny, emeryci i renciści - byli pracownicy i ich rodziny oraz inne osoby, którym pracodawca przyznał, w regulaminie prawo korzystania ze świadczeń socjalnych finansowanych z Funduszu.
W opisanym przypadku pracownik jest uprawniony do korzystania z ZFŚS w obydwu szkołach. W szkole, w której już nie pracuje - jako emeryt, a w szkole w której ma dodatkowe zatrudnienie - jako pracownik. Gdyby zawiesił pobieranie emerytury, byłby uprawniony do korzystania z ZFŚS tylko w szkole, w której jest zatrudniony, jako pracownik tej szkoły.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy nauczyciela, który nie chce pracować zdalnie, można wysłać na postojowe?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel dyplomowany pracuje w naszej szkole 23 lata jako nauczyciel bibliotekarz. Posiada również kwalifikacje nauczyciela informatyki i tak w różnych okresach nauczyciel pracował na odrębnych umowach o pracę jako nauczyciel informatyki w niepełnym wymiarze godzin. W okresie od 01.09.2003 – 30.06.2004 w wymiarze 4/18 (10m-cy), w okresie 01.09.2004 – 30.06.2005 w wymiarze 2/18 etatu (10 m-cy), 01.09.2011 – 30.06.2011 r w wymiarze 2/18 etatu (10 m-cy). Aktualnie jest zatrudniony od 01.09.2017 – 30.06.2018 w wymiarze 1/18 etatu. W lutym 2018 nauczyciel z tych dodatkowych umów nabędzie staż 3 lata, czy od marca 2018 powinien mieć naliczony dodatek stażowy w wysokości 3%.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W zatwierdzonym na rok szkolny 2016/2017 arkuszu organizacji pracy szkoły przewidziano 4 oddziały klas pierwszych. Wstępna rekrutacja wskazuje, że klas może być 3. Czy w takiej sytuacji - po upływie 31 maja- istnieją jakiekolwiek możliwości zmniejszenia pensum nauczycielom mianowanym i kontraktowym (zatrudnionym na czas nieokreslony), czy wszelkie zmiany mogą być tylko oparte na porozumieniu stron?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- 1. Czy nauczycielowi realizującemu nauczanie indywidualne ucznia w domu w miejscowości, w której znajduje się szkoła, przysługuje delegacja? (nauczyciel dojeżdża do ucznia samochodem) 2. Czy w związku z tym nauczaniem należy zmienić nauczycielowi warunki umowy o pracę?
- Z dniem 1.09.2018 organ prowadzący planuje połączenie przedszkola z szkoła podstawową i stworzenie zespołu szkolno-przedszkolnego. Czy w takiej sytuacji organ prowadzący ma możliwość powierzenia stanowiska dyrektora zespołu obecnemu dyrektorowi szkoły podstawowej do końca jego kadencji? Czy musi być ogłoszony konkurs na dyrektora zespołu?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe