Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
A) Mamy zatrudnionego nauczyciela kontraktowego do 31.08.2018r. i chce skorzystać z urlopu dla poratowania zdrowia od 01.09.2016r. Był u nas zatrudniony : 1/ 1.9.2009-31.8.2010; 2/1.9.2010-31.8.2011; 3/1.9.2011-31.8.2012; 4/1.9.2012-31.8.2013 ( za nieobecnego nauczyciela); 5/1.9.2013-31.8.2014; 6/1.9.2014-31.8.2015; 7/1.9.2015-31.8.2018 ( wszystkie umowy z wyjątkiem poz. 4, zostały zawarte ze względów organizacji szkoły na w/w okresy). Nauczyciel przebywał w okresach zatrudnienia razem przez 84 dni na zwolnieniu lekarskim oraz przez 10 dni na urlopie bezpłatnym. Czy nauczyciel ma prawo do urlopu dla poratowania zdrowia i od kiedy.; B) Nauczyciel dyplomowany jest zatrudniony w niepełnym wymiarze czasu pracy na czas nieokreślony w naszej szkole. Jest to jego drugi zakład pracy. Szkołą macierzystą jest inna szkoła podstawowa. Od 01.09.2016r. nauczyciel ten chce, aby nasza szkoła była jego pierwszym zakładem pracy. W jaki sposób, kiedy i kto ma dokonać przeniesienia tego nauczyciela do naszej szkoły.
1. Nauczyciel zatrudniony na czas określony nie może skorzystać z płatnego urlopu dla poratowania zdrowia. Zgodnie z art. 73 ust. 1 Karty Nauczyciela, warunkiem nabycia prawa do urlopu zdrowotnego jest zatrudnienie w pełnym wymiarze zajęć na czas nieokreślony.
2. Przepisy nie przewidują sytuacji zmiany głównego miejsca zatrudnienia nauczyciela, tym samym brak jest procedury dokonania tego typu przeniesienia/zmiany.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy pracownikom poradni psychologiczno-pedagogicznej wskazanej przez kuratora do działań specjalistycznych przysługuje dodatek za pracę uciążliwą?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- 1)Czy płacimy za wychowawstwo za miesiące V-VIII wychowawcy klasy IV kończącej szkołę 28.04.2017?
2)Czy można zmniejszyć wymiar godzin nauczycielowi dyplomowanemu zatrudnionemu na czas nieokreślony (brak godzin w arkuszu organizacyjnym)? Nadmieniam, że nauczycielowi do osiągnięcia wieku emerytalnego brakuje 3 lata.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Świadectwo pracy z 2008 roku. Były pracownik obsługi (2002-2008) zwrócił się z pisemną prośbą o wystawienie duplikatu świadectwa pracy. W odnalezionym w archiwum świadectwie pracownika z 2008 roku widnieją zapisy, które zdają się być nieprawidłowe:
w pozycji dotyczącej otrzymanego wynagrodzenia przewidzianego w art. 92 kp wpisano: "w załączniku". Załącznik jednak zawiera daty zwolnień lekarskich na pracownika i daty zwolnień lekarskich opieki nad dzieckiem za cały okres zatrudnienia. Natomiast w pozycji dotyczącej okresów nieskładkowych przypadających w okresie zatrudnienia wpisano: "nie dotyczy". Co zrobić w takiej sytuacji? Nadmieniam również, że dyrektor szkoły, który wówczas podpisał świadectwo pracy zmienił nazwisko z jedno na dwuczłonowe. Czy przy wydawaniu duplikatów należy w takiej sytuacji dokonać wpisu: "podpisał dyrektor szkoły, imię i nazwisko" czy dyrektor może go podpisać obecnym nazwiskiem. Taka sama sytuacja dotyczy pieczątki szkoły. W międzyczasie zmieniła się nazwa szkoły - czy wydając duplikat należy przystawić obecną pieczątkę czy dokonać wpisu przepisując treść "starej" pieczątki?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W czasie dodatkowych dni wolnych od zajęć szkoła powinna zorganizować opiekę świetlicową. W jakim wymiarze godzinowym? Od której do której?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Od 29.06 2015 do 03.09.2015 roku obowiązki dyrektora szkoły wykonywała o p.o dyrektora. W dniu 31.08.2015 roku p.o. dyrektora wydała świadectwo pracy, na którym widnieje jej pieczątka, ale jest brak podpisu p.o. dyrektora. Pracownik po 2 miesiącach dostrzegł brak w/w podpisu i zwrócił się z prośbą o uzupełnienie świadectwa pracy o podpis. Problem polega na tym,że 3 września 2015 r. powrócił na stanowisko dyrektor i w chwili obecnej nie bardzo wiadomo jak dokonać uzupełnienia treści świadectwa pracy? W dniu wydawania świadectwa pracy obowiązki dyrektora pełniła inna osoba, która jest w dalszym ciągu nauczycielem tej szkoły i nie chce podpisać dokumentu, pomimo, że na dzień 31.08. pełniła funkcję p.o dyrektora. Od Czy pracownik może z tą sprawą zwrócić się do Sądu Pracy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe