Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy będzie można skorzystać ze wzoru znowelizowanego statutu uwzględniającego nowe przepisy;Szkoły i placówki muszą dostosować swoje statuty do 1 września 2015 r., tak by były one zgodne z nowymi przepisami ustawy o systemie oświaty (art. 32 ustawy z 20 lutego 2015 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2015 r., poz. 357)
Ponieważ każda szkoła posiada inny statut uwzględniający jej specyfikę, należy go znowelizować. Zamówienie na propozycje zmian do statutu prosimy o składanie na adres: http://www.nadzor-pedagogiczny.pl/zaproponuje-nowy-dokument.
Z poważaniem
Zespół redakcyjny serwisu
nadzorpedagogiczny.pl
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jakie zmiany należy uwzględnić w statucie szkolnym od września 2022 r.?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Czy szkoła niepubliczna o uprawnieniach publicznej (liceum prywatne) ma obowiązek realizowania godzin do dyspozycji dyrektora, wynikających z ramowego planu nauczania? Szkoła niepubliczna na podstawie art. 14 ust. 3 pkt 2 Prawa oświatowego realizuje obowiązkowe zajęcia edukacyjne w okresie nie krótszym oraz w wymiarze nie niższym niż łączny wymiar poszczególnych obowiązkowych zajęć edukacyjnych określony w ramowym planie nauczania szkoły publicznej danego typu. Wynika z tego, że szkoła niepubliczna nie ma obowiązku, ale może to zrobić. Nadmieniam, że chodzi o liceum, czyli 3h w cyklu kształcenia, które nie są obowiązkowe dla ucznia.
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Czy ojciec małoletniego ucznia (matka nie żyje) może na dwa lata upoważnić swoją obecną żonę do opieki nad tym dzieckiem? Upoważnienie-pełnomocnictwo złożone przez ojca w szkole obejmuje: opieka, prowadzenie spraw szkolnych oraz wszelkich bieżących (w tym zdrowotnych). Dokument sporządzony jest przez ojca odręcznie i poświadczony notarialnie. Poświadczenie obejmuje jedynie własnoręczność podpisu ojca, a nie dotyczy treści dokumentu. Poza tym ojciec złożył w sekretariacie szkoły wyłącznie kopię obu dokumentów, oryginały przedstawiając jedynie do wglądu. Czy na podstawie tych dokumentów można uznać, że obecna żona ojca jest osobą upoważnioną do reprezentowania ojca w kontaktach ze szkołą (przekazywanie informacji, dokumentacji, ocen itp.)?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Czy powołując się na pkt. 12 opisujący zadania przedszkola w nowej podstawie programowej, który brzmi" współdziałanie z rodzicami, różnymi środowiskami, organizacjami uznawanymi przez rodziców za źródło istotnych wartości, na rzecz tworzenia warunków umożliwiających rozwój tożsamości dziecka" możliwe będzie prowadzenie zajęć z religii w ramach podstawy programowej?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Czy w ramowym rozkładzie dnia w oddziale przedszkolnym na zajęcia dydaktyczne ma być 60 min czy można rozpisać 2 razy po 30 min?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe