Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy dla zespołu szkolno-przedszkolnego plan nadzoru pedagogicznego powinien być jeden, czy osobno dla szkoły osobno dla przedszkola?
Formalnie plan nadzoru jest opracowywany dla szkoły oraz dla przedszkola, ponieważ § 23 ust. 1 w zw. z § 2 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 sierpnia 2017 r. w sprawie nadzoru pedagogicznego, Dz.U. z 2017 r., poz. 1658 pod „szkoły”, której dyrektor opracowuje plan nie wymienia się zespołu, a jedynie przedszkola, inne formy wychowania przedszkolnego oraz szkoły. Natomiast jeśli jeden dokument zawiera wszystkie wymagane elementy zarówno dla szkoły, jak i przedszkola wchodzących w skład zespołu, nie można stwierdzić, że dla którejś z tych jednostek nie został opracowany plan, a w związku z tym nie ma podstaw, aby kwestionować jego ważności czy prawidłowość.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Do dziecka z niepełnosprawnością ruchową w tym z afazją zatrudniony został nauczyciel wspomagający. W zakresie swoich obowiązków ma współorganizowanie procesu dydaktyczno-wychowawczego (nie prowadzi zajęć specjalistycznych). Jakie kwalifikacje powinien posiadać? Czy wystarczą kwalifikacje do wychowania przedszkolnego?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o udzielenie informacji, w jaki sposób dokonywać zapisów w dzienniku lekcyjnym w przypadku, gdy wszyscy uczniowie są nieobecni na jednej lekcji lub w ciągu całego dnia. Dodam, że nauczyciel jest gotowy do pracy. Jakie działania podjąć w takiej sytuacji, która może się powtarzać, aby zapewnić realizację podstawy programowej? W jakim dzienniku należy dokumentować doradztwo zawodowe w szkole podstawowej? Jest to 10 godzin rocznie na oddział. Czy w dzienniku lekcyjnym czy też w dzienniku zajęć innych?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o pomoc w kwestii polonistycznej. Na obserwowanej lekcji uczeń napisał: "W 52. minucie padł gol, którego strzelił Błaszczykowski". Nauczyciel skarcił ucznia za błąd i kazał poprawić na "..., który strzelił Błaszczykowski" . Nie jestem polonistą, jak powinno być poprawnie?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Przepis mówi:
Na wniosek ucznia nieklasyfikowanego z powodu nieusprawiedliwionej nieobecności lub na wniosek jego rodziców (prawnych opiekunów) rada pedagogiczna może wyrazić zgodę na egzamin klasyfikacyjny"
Prosze o interpretację nieusprawiedliwionej nieobecności
- czy uczeń musi mieć conajmniej 51% godzin nieusprawiedliwionych w stosunku do 49% usprawiedliwionych, zeby zastosować ten przepis?
Czy też może mieć przewagę godzin nieusprawiedliwionych np.36% do 14% usprawiedliwionych a 50% uczeszczał na zajęcia?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Jakie zajęcia powinny odbywać się w przedszkolu niepublicznym w okresie wakacji? W jakim dzienniku powinno się je dokumentować, czy należy realizować obszary z podstawy programowej?
Nadzór pedagogiczny Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe