Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy dyrektor szkoły może złożyć rezygnację z funkcji za 3 miesięcznym wypowiedzeniem z mocą obowiązującą 31 sierpnia w terminie do 10 kwietnia oddając arkusz organizacyjny? Czy organ prowadzący może potraktować 3 miesięczny okres wypowiedzenia do końca lipca?
Na podstawie art. 38 ust. 1 pkt 1 lit a) UoSO organ, który powierzył nauczycielowi stanowisko kierownicze w szkole odwołuje nauczyciela ze stanowiska kierowniczego w razie złożenia przez nauczyciela rezygnacji, za trzymiesięcznym wypowiedzeniem. Okres wypowiedzenia jest liczony jak w art. 30 § 21 KP w pełnych miesiącach kalendarzowych. Doręczenie oświadczenia o rezygnacji w kwietniu powinno zostać potraktowane jako skutkujące upływem wypowiedzenia z końcem lipca 2017 r., z tego względu powinno zostać złożone w maju nawet na początku miesiąca.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- W placówce oświatowej nauczycielka jest zatrudniona na stanowisku wychowawcy grupy. Jest to zatrudnienie na podstawie mianowania. Ponadto w tej placówce jest szkoła, w której jest ona zatrudniona na podstawie umowy o pracę w wymiarze 8/18 etatu. Ze względu na długą nieobecność w pracy ( L4 8 mc-y z powodu ciąży i od 17 kwietnia 2016 r. roczny urlop macierzyński, a potem uzupełniający urlop wypoczynkowy) dyrektor chce wypowiedzieć umowę o pracę w szkole. Proszę o podanie podstawy prawnej, którą można zastosować w tym wypadku. Jednocześnie zaznaczam, że nauczycielka nadal zostanie w placówce na stanowisku wychowawcy grupy (zatrudnienie w pełnym wymiarze).
- Nauczycielka 31.08.13 r. otrzymała nagrodę jubileuszową za 20 lat pracy. We wrześniu 2014 r. przedłożyła dokumenty poświadczające prace w gospodarstwie rodziców przez okres 5 lat i 6 miesięcy. Po doliczeniu do prapracowniczego stażu pracy wynosi on 26 lat i 6 miesięcy. Tym samym już w 2013 roku nabyła prawo do nagrody za 25 lat pracy. Czy zatem obecnie należy wypłacić jedynie różnicę między nagrodą za 25 lat,a nagrodą za 20 lat pracy? Proszę o podstawę prawną , na podstawie które obowiązuje takie rozwiązanie.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Z nauczycielem mianowanym zatrudnionym zgodnie z kwalifikacjami została zawarta druga umowa na czas określony za zgodą kuratora do końca zajęć. W zakresie drugiej umowy nauczyciel uzupełni kwalifikacje w lutym. Kiedy można mu zmienić umowę - po uzyskaniu kwalifikacji czy pracuje do końca umowy do celów płacowych jako stażysta?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel zatrudniony w Szkole Specjalnej Przygotowującej do Pracy w klasie o profilu kulinarnym musi posiadać jakieś dodatkowe kwalifikacje do prowadzenia zajęć przysposabiających do zawodu?
- Nauczyciel religii uczniów zielonoświątkowych – stażysta jest zatrudniony na czas określony od 1 września 2019 r. do 31 sierpnia 2020, następnie od 1 września 2020 do 31 sierpnia 2021 i kolejna umowa od 1 września 2021 do 31 sierpnia 2022r. Wszystkie te umowy na 2/18 etatu z art.10 ust.7 KN. W roku szkolnym 2022/2023 również chcielibyśmy zatrudnić go na 2/18 etatu. Jaką umowę należy z nim podpisać – na czas określony czy nieokreślony? Jak się ma to do limit umów wynoszącego 33 miesiące? Czy po zmianach jest on nauczycielem bez stopnia awansu zawodowego?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe