Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy istnieje możliwość prawna przeniesienia nauczyciela mianowanego do innej szkoły w taki sposób, że w szkole macierzystej będzie miał 4/18 a w tej drugiej szkole 5/18 czyli razem 9/18?
Rozumiem, że nie chodzi o przeniesienie (art. 18 KN), ale o nałożenie na nauczyciela obowiązku podjęcia pracy w innej szkole (art. 22 KN).
Powyższe rozwiązanie dotyczy uzupełnienia etatu nauczyciela, a więc w sumie (szkoła macierzysta + inne szkoły) musi mieć pełny etat, z tym, że przepis art. 22 KN ogranicza liczbę godzin w innych szkołach do 1/2 etatu. Oznacza to, że szkoła macierzysta musi zapewnić nauczycielowi co najmniej 1/2 etatu.
W przypadku liczby godzin podanej w pytaniu ( 4/18 i 5/18) muszą być zawarte dwie odrębne umowy w dwóch szkołach. Nauczyciel nie straci uprawnień związanych m.in. z awansem zawodowym, gdyż na mocy art. 22 ust. 3 "Do nauczyciela zatrudnionego w kilku szkołach, który w żadnej z tych szkół nie jest zatrudniony w wymiarze co najmniej 1/2 obowiązkowego wymiaru zajęć, łącznie jednak wymiar jego zajęć stanowi co najmniej 1/2 obowiązkowego wymiaru zajęć dla danego stanowiska, nie ma zastosowania przepis art. 91b ust. 1."
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Pracownica do końca marca miała urlop 8-godzinny, od 1 kwietnia przechodzi na 7-godzinny – dostarczyła orzeczenie o niepełnosprawności. Jak należy przeliczyć urlop?
Czy tak:
3/12 * 26 = 6,5 * 8 godz. (52 godz.)
oraz
9/12 * 26 = 19,5 * 7 godz. (136 godz. i 30 min),
co razem daje 26 dni = 188 godz. 30 min?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jak prawidłowo rozliczyć czas pracy kierowcy autobusu szkolnego. Kierowca pracuje np. od 6.15 do 17.00 czas jego pracy 10,45 godzin, godzin jazdy 8,15. Czy 2,15 to nadgodziny? Jaka przerwa przy takim czasie pracy się nazleży? Czy te 2,5 godziny mogę zliczać i oddać w dni wolne np. przerwy świateczne, ferie letnie i zimowe?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka nauczania początkowego której brakuje roku do wieku emerytalnego przebywa aktualnie na urlopie zdrowotnym, od 1 września nie będzie możliwości zatrudnienia jej na wcześniejszym stanowisku stąd pytanie: Czy mogę przenieść ją do świetlicy i pozostawić jej pensum 18 godzin?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel ma główne zatrudnienie w innej szkole w wymiarze 15,5/22, w naszej szkole ma 10/18 etatu. Wysługa lat płacona jest w szkole głównej. Czy u nas należy mu się również wysługa lat, jeśli całość jego zatrudnienia przekracza pensum? Czy należny mu się wysługa tylko za część etatu stanowiącą dopełnienie do pełnego etatu?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel matematyki wracający z urlopu bezpłatnego (praca w kuratorium) ma wrócić do pracy na stanowisko n-la matematyki, czy może mieć np. edukację wczesnoszkolną (do której ma też kwalifikacje), i czy musi wrócić na pełen etat?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe