Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy istnieje możliwość zapewnienia opieki dziecku choremu na cukrzycę w oddziale przedszkolnym przez opiekuna medycznego. Jeśli tak to jakie warunki należy spełnić?
Obowiązujące przepisy nie przewidują wprost takiej możliwości, natomiast gdyby na finansowanie takiego etatu zgodził się organ prowadzący, co w publicznym przedszkolu lub szkole podstawowej z oddziałami przedszkolnymi następuje poprzez zatwierdzenie (aneksu do) arkusza organizacji, dyrektor mógłby zatrudnić taką osobę – art. 68 ust. 5 pkt 1 i art. 110 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2018 r., poz. 996 ze zm.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy dyrektor szkoły, który złożył wniosek o ocenę swojej pracy może zrezygnować i przerwać procedurę ceny pracy?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Mój problem jest natury "prawno - emocjonalnej" za co z góry przepraszam, ale nie wiem do kogo udać się po poradę.
Istnieje w Polsce firma DMS Sp z o.o. z oddziałami w Rybniku, Zabrzu, Katowicach, której celem jest umożliwienie osobom dorosłym uzyskanie wiedzy oraz kształcenie, dokształcanie i doskonalenie kadr w zakresie kwalifikacji ogólnych i zawodowych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów firma organizuje szkolenia o tematyce związanej z bezpieczeństwem w miejscu pracy. Misją firmy jest dostarczanie Klientowi usług z zakresu kształcenia w formach pozaszkolnych.
Dość często dzwoni ktoś z tej firmy do dyrektora szkoły i stanowczo informuje, że z jakiegoś tam Instytutu Badań mają dane, że dyrektor/szkoła nie ma obowiązkowych szkoleń np. z "Koordynacji Medycznej". Na pytanie dyrektora, jaka jest podstawa prawna obowiązku posiadania takiego szkolenia odpowiedź jest enigmatyczna, że ten ktoś nie jest prawnikiem i nie musi podawać aktów wykonawczych.
Dyrektor szkoły też nie jest prawnikiem. Gdzie mogę dowiedzieć się jakie prawa do wiedzy na temat szkoleń innych instytucji (w tym placówek oświatowych) ma firma DMS, czy do jej kompetencji należy "wciskanie" szkoleń jako obowiązkowych dla szkół?
Jeszcze raz przepraszam za, być może, atematyczność pytania, ale byłabym wdzięczna za jakąkolwiek podpowiedź.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Jakich formalności powinien dopełnić dyrektor szkoły, jeśli zdarzy się wypadek w szkole (pracownik obsługi spadł z drabiny i doznał niegroźnych obrażeń)? Po udzieleniu mu pierwszej pomocy przez zespół ratunkowy został odesłany do lekarza pierwszego kontaktu.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy zwykła kserokopia (bez potwierdzenia przez poradnię, która ją wydała, za zgodność z oryginałem) orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego lub orzeczenia o potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych jest wystarczającym dokumentem? Czy ORW musi oczekiwać od rodziców dostarczenia oryginału lub kserokopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem orzeczenia?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Nie mieścimy się od przyszłego roku szkolnego w budynku naszej szkoły podstawowej. Czy można przenieść czasowo(na ok. 4 lata) klasy VII, VIII do budynku innej szkoły podstawowej oddalonej o ok. 1 km? Jakie są obwarowania prawne?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe