Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Na podstawie § 22 ust. 3 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 sierpnia 2017 r. w sprawie nadzoru pedagogicznego (Dz. U. z 2020 r., poz. 1551 ze zm.) w celu...

PORADA PRAWNA

17 września 2021 Nadzór pedagogiczny

Czy jest możliwość, określona prawem, dokonywania obserwacji lekcji nauczyciela bez powiadamiania go o terminie, dniu, godzinie itp. przez dyrektora, czyli zgodnie z harmonogramem obserwacji przyjętym w planie nadzoru pedagogicznego – tzw. realizacja obserwacji bez wcześniejszej zapowiedzi?

Na podstawie § 22 ust. 3 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 sierpnia 2017 r. w sprawie nadzoru pedagogicznego (Dz. U. z 2020 r., poz. 1551 ze zm.) w celu realizacji zadań dotyczących nadzoru pedagogicznego dyrektor szkoły lub placówki we współpracy z nauczycielami zajmującymi stanowiska kierownicze w szczególności obserwuje prowadzone przez nauczycieli zajęcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze oraz inne zajęcia i czynności wynikające z działalności statutowej szkoły lub placówki. Plan obserwacji określa plan nadzoru pedagogicznego, natomiast nie musi to być szczegółowy harmonogram określający daty i godziny obserwacji zajęć poszczególnych nauczycieli. Ponieważ ww. rozporządzenie nie reguluje szczegółów dotyczących przeprowadzania obserwacji, dyrektor może zdecydować, że będą się one odbywały bez zapowiedzi. 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2022 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT