Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy kandydat na stanowisko kucharza w szkole podstawowej z 1 oddziałem przedszkolnym spełnia wymagania, jeśli posiada certyfikat kursu kucharskiego i wykształcenie średnie ogólnokształcące? Proszę o interpretację przepisów prawnych.Czy one brzmią jednoznacznie?
Kandydat nie posiada kwalifikacji do pracy w samorządowej szkole na stanowisku kucharza. Zgodnie z lp. 26 części F tabeli II w załączniku nr 3 do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 15 maja 2018 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (Dz.U. z 2018 r., poz. 936) musiałby posiadać wykształcenie zawodowe zasadnicze w zawodzie kucharz oraz 3 – letnie doświadczenie w pracy. Wynika to ze stosowania do pracowników niepedagogicznych w samorządowej szkole przepisów o pracownikach samorządowych (art. 7 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2019 r., poz. 1148 ze zm.).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel jest zatrudniony w szkole niepublicznej w wymiarze 6 godzin, na podstawie Kodeksu pracy. Czy przy zmniejszeniu liczby godzin należy podpisać z nim ograniczenie wymiaru zatrudnienia?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel dyplomowany zatrudniony jest już drugi rok na umowę na czas określony.
Kiedy powinien dostać umowę na czas nieokreślony?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy i jak rozwiązać stosunek pracy z nauczycielem, który zatrudniony na podstawie mianowania przebywa na urlopie dla poratowania zdrowia do 20.01.2020 r..Pracuje w Zespole Szkół (gimnazjum i liceum). Nie ma możliwości zatrudnienia na pełny etat.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Uprzejmie proszę o informację w następującej sprawie. W oddziale przedszkolnym jest zatrudniona nauczycielka na zastępstwo za nauczycielkę, która przebywała na urlopie macierzyńskim, a obecnie na urlopie uzupełniającym. Nauczycielka, która jest zatrudniona na zastępstwie, uległa wypadkowi w pracy i przebywa na zwolnieniu lekarskim. W czasie zwolnienia lekarskiego mija termin jej zatrudnienia, ponieważ wraca nauczycielka, za którą była zatrudniona. Czy zatrudnienie nauczycielki zatrudnionej na zastępstwo mija zgodnie z zawartą umową chociaż przebywa na zwolnieniu lekarskim i czy szkoła ma zapłacić nauczycielce za zwolnienie lekarskie po terminie jej zatrudnienia? Uprzejmie dziękuję za pomoc i bardzo proszę o dokładną informację.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Pracownik po długotrwałej chorobie (182 dni) złożył dokumenty do ZUS w celu otrzymania zasiłku rehabilitacyjnego. Choroba trwała do 04.12. 2016 r. Orzeczenie lekarskie o tym, że pracownik nie jest niezdolny do pracy z dnia 04.01.2017 r. zostało dostarczone do pracodawcy 20.01.2017 r. Jednocześnie pracownik zwraca się z prośbą o udzielenie urlopu za 2016 r . od 16.01.2017 r. Jak pracodawca powinien postąpić? Czy można pracownika zwolnić, bez udzielania urlopu po wypłaceniu ekwiwalentu za urlop z dniem 20.01.2017 r. i jaką podać podstawę? Czy musimy najpierw pracownika skierować na badania lekarskie kontrolne po chorobie? Czy badanie powinien zrobić przed ew. udzieleniem urlopu czy przed ew. przystąpieniem do pracy?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe