Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy macie Państwo jakieś wzory arkuszy kontrolnych sprawdzających przestrzeganie zasad oceniania zawartych w WSO? Jeśli tak, to bardzo proszę o opublikowanie takiego arkusza.
WSO jest uszczegółowieniem statutu szkoły/placówki oświatowej dostosowanym do jej specyfiki, nie jest możliwe opracowanie arkusza bez znajomości statutu. Proponuję - jeśli istnieje taka potrzeba - opracować arkusz na podstawie zapisów statutowych. Wówczas taki dokument można również wykorzystać do budowania narzędzi ewaluacyjnych.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Uczeń jest upośledzony w stopniu lekkim i dotknięty niepełnosprawnością ruchową – czyli ma niepełnosprawność sprzężoną. Poradnia psychologiczno-pedagogiczna zaleciła prowadzić dla niego co najmniej trzy formy terapii. Zaopiniowała jednocześnie, że dziecko może realizować obowiązek szkolny w szkole ogólnodostępnej. Z analizy znanych mi przepisów wynika, że dyrektor może zarządzić jedynie dwie godziny zajęć rewalidacyjnych, a dziecku potrzebne są trzy godziny. Prowadzący nie wyraża zgody na tę trzecią godzinę, podpierając się ramówką. Czy jest podstawa prawna dla przyznania uczniowi ze sprzężoną niepełnosprawnością więcej niż dwóch godzin zajęć rewalidacyjnych w tygodniu?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Proszę odpowiedzieć na moje pytanie- czy przedszkole prywatne musi uzupełnić dziennik podczas wakacji? Na wakacje planujemy projekt wakacyjny na miesiąc lipiec, a w sierpniu rozpoczynamy adaptację dla nowych dzieci oraz remont przedszkola.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Dyrektor szkoły miał kontrolę z kuratorium dotyczącą jego pracy. Zalecenia z kontroli przedstawił na radzie pedagogicznej. Po radzie jeden z nauczycieli poprosił o wgląd w dokument – protokół pokontrolny. Czy dyrektor szkoły ma obowiązek udostępnić ten dokument?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy jeżeli nauczycielka wypracowała 0,5 godz. doraźnych zastępstw z pensum 22 i 3,5 godz. z pensum 25, to każdą liczbę godzin zaokrąglamy do pełnej godziny osobno i wypłacamy 1 godzinę z pensum 22 i 4 godziny z pensum 25?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy świetlica może być zorganizowana w specjalnym ośrodku szkolno-wychowawczym, czy w szkole podstawowej i gimnazjum, które wchodzą w jego skład – zgodnie z ramowymi statutami?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe