Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy można zatrudnić nauczyciela od 15.01.2019r. do 31.08.2019r. na zastępstwo. Czy tylko umowa może być zawarta do 21.06.2019r. Najprawdopodobniej będzie możliwość dalszego zatrudnienia nauczyciela od 01.09.2019r. Proszę o odpowiedź.
Nie ma podstaw do tego, aby zatrudniać nauczyciela do 31 sierpnia. Nauczyciel zatrudniony od stycznia nabędzie prawo do urlopu w wymiarze proporcjonalnym do określonego w umowie okresu prowadzenia zajęć, a więc za 6 miesięcy (34 dni) - art. 64 ust. 5 Karty Nauczyciela. Podczas ferii zimowych wykorzysta już 14 dni urlopu. W związku z zatrudnieniem do końca zajęć szkolnych na podstawie art. 10 ust. 7 Karty Nauczyciela, będzie mu przysługiwał ekwiwalent za niewykorzystaną część urlopu - art. 66 ust. 2 KN.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy można nauczycielowi włączyć do etatu zajęcia prowadzone w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej? Np. Nauczyciel uczący geografii, mający w przydziale 17/18 godzin otrzymałby 1/18 w ramach ppp do etatu. Nauczyciel ma ukończoną geografię, filologię polską i oligofrenopedagogikę.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel dostarcza zwolnienia lekarskie bez zachowania ciągłości (przerwa 1-2 dni). Czy zatrudniając pracownika na zastępstwo za osobę w ciąży można zachować ciągłość zatrudnienia? Czy każdorazowo należy kończyć umowę i wypłacać ekwiwalent za urlop?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy dyrektor może przyjąć zaświadczenie o zdolności do pracy pracownika, który mimo skierowania go do lekarza medycyny pracy z którym placówka ma podpisaną umowę przyniósł zaświadczenie od innego lekarza medycyny pracy za którego zapłacił sam?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka z dwudziestoletnim stażem pracy obecnie przebywa na urlopie macierzyńskim. Wiem, że po tym urlopie będzie się starać o urlop dla poratowania zdrowia. Czy dyrektor szkoły, ze względu na oszczędności budżetowe, może odmówić takiego urlopu?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W związku z likwidacją lo i wygaszaniem gimnazjum wchodzących w skład ZSO następuje likwidacja tej szkoły z końcem roku szkolnego. W chwili obecnej nauczycielka zatrudniona na podstawie mianowania jest na urlopie macierzyńskim do połowy września. Nie wyraziła zgody na przeniesienie do innej szkoły na niepełny etat. Jakie są kolejne kroki i podstawa prawna w tym przypadku.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe