Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy można zatrudnić osobę na stanowisku nauczyciela j. angielskiego w oddziale przedszkolnym oraz w klasie II (nauczanie indywidualne) posiadającą ukończone studia magisterskie na kierunku ochrona środowiska, Studium Przygotowania Pedagogicznego oraz dwa Certyfikaty: 1.University of Cambridge ESOL Examinations Level 1 Certificate i English (ESOL) Grade C, Council of Europe Level B2 ; 2.Pearson Edexel Level I Certificate in ESOL International (CEF B2) , Pass ( with merit)?
Do dnia 31 sierpnia 2020 r. kwalifikacje do nauczania języków obcych w przedszkolach posiada osoba, która ma kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela w przedszkolach określone w § 4 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (Dz. U. z 2017 r., poz. 1575 ze zm.) oraz legitymuje się świadectwem znajomości danego języka obcego w stopniu co najmniej podstawowym, o którym mowa w załączniku do ww. rozporządzenia. Nauczyciel nie posiada wykształcenia wyższego wymaganego od nauczyciela przedszkola – nie daje ich tytuł magistra z ochrony środowiska. W związku z tym posiadane przygotowanie pedagogiczne oraz certyfikat Edexcel Level 1 Certificate in ESOL International - ocena Pass, Merit, Pearson Edexcel nie wystarczają do prowadzenia zajęć językowych w oddziale przedszkolnym (§ 30 w zw. z § 4 ust. 1 I 2 oraz ust. 1 pkt 1 lit. f załącznika do ww. rozporządzenia).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy nauczyciel zatrudniony w przedszkolu niepublicznym 12 września może rozpocząć staż? Czy musi być zatrudniony od 1.09 września żeby rozpocząć awans zawodowy na nauczyciela stażystę?
- Pracownik zatrudniony z grupy interwencyjnej kończy zatrudnienie z dniem 31 grudnia 2017 r. Chcemy zawrzeć u mowę o pracę z nim od 1 stycznia 2018 r. Jest to święto. Jaką datę wpisać jako dzień rozpoczęcia pracy 1 czy 2 stycznia?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Od 1 grudnia 2017 r. została zatrudniona nowa osoba na stanowisku sekretarki. Przeszła z innego zakładu pracy za porozumieniem stron. W grudniu wypłacane są świadczenie pieniężne z funduszu świadczeń socjalnych.Czy tak zatrudnionemu pracownikowi należy wypłacić to świadczenie?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W przyszły roku szkolnym nauczycielka z oddziału przedszkolnego chciałaby odejść na świadczenia emerytalne i otrzymać 6 miesięczną odprawę. Obecnie w szkole podstawowej funkcjonują 2 oddziały ale w związku z przepisami przeciwpożarowymi w przyszłym roku będzie tylko jeden oddział przedszkolny. Nauczycielka ma 55 lat i 36 lat pracy pedagogicznej. Proszę o podstawę prawną.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Mam pytanie dotyczące wyliczenia wymiaru urlopu. W szkole nauczyciele zatrudnieni są w oparciu o kodeks pracy. Podstawą jest 40-godzinny tryb pracy, jednak pensum wynosi 20 godzin. Pozostały czas to czas na zajęcia opiekuńcze i pracę w domu/szkole. Jest to czas nieewidencjonowany. Jak mam obliczyć wymiar godzinowy urlopu pracownika zatrudnionego na niepełny wymiar etatu, np.: nauczyciel pracuje we wtorki (2 godziny), środy (3 godziny). Daje to pięć godzin lekcyjnych - 1/4 pensum. Bierze tydzień urlopu. Jest to 5 godzin lekcyjnych, jednak pół etatu zakłada także dodatkowe 5 godzin nieewidencjonowane. Jak wobec tego rozliczyć te godziny? Czy od puli pozostałego urlopu odejmuję 5 czy 10 godzin? A jeśli 10 godzin, to jak mam to rozpisać? Na które dni? Czy mogę założyć, że nieewidencjonowane godziny są przepracowane w dni w które nauczyciel nie pracuje? Czy liczyć podwójnie w dni, w które pracuje? A jeśli tak, to czy mogę policzyć np. 12 godzin w dniu, gdy nauczyciel ma 6 godzin lekcyjnych?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe