Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Prawo oświatowe nie reguluje szczegółów, o których mowa w pytaniu. Oznacza to, że dyrektor może zdecydować, jakie dokumenty są załącznikiem do sprawozdania z nadzoru. O...

PORADA PRAWNA

04 sierpnia 2015 Nadzór pedagogiczny

Czy muszę załączać do sprawozdania z nadzoru narzędzia (kart obserwacji, notatki), którymi kontrolowano np. pełnienie dyżurów, czy wystarczą same wnioski? I jeszcze jedno pytanie. Kto i gdzie ma przechowywać, protokoły z posiedzeń zespołów przedmiotowych?

Prawo oświatowe nie reguluje szczegółów, o których mowa w pytaniu. Oznacza to, że dyrektor może zdecydować, jakie dokumenty są załącznikiem do sprawozdania z nadzoru. O tym, kto i gdzie może przechowywać dokumenty pracy zespołów zadaniowych także decyduje dyrektor. Powinny być przechowywane i gromadzone zgodnie także z przepisami w sprawie ochrony danych osobowych oraz wewnętrznych zarządzeń.

Podstawa prawna: 1. Ustawa o systemie oświaty z 7.09.1991 r. (ze zm.), w szczególności art. 35 ust. 6 (ze zm.); 2. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 7 października 2009 r. w sprawie nadzoru pedagogicznego (ze zm.); 3. USTAWA z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (ze zm.).

 

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2019 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT