Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy na podstawie ustawy PO w art. 15 oprócz Ko należy powiadamiać organ prowadzący o zatrudnieniu osoby niebędącej nauczycielem do prowadzenia zajęć edukacyjnych?
Przepisy art. 15 ustawy - Prawo oświatowe wymagają uzyskania zgody kuratora oświaty. Przepisy te nie wymagają uzyskania zgody, czy też informowania organu prowadzącego o zatrudnieniu osoby niebędącej nauczycielem za zgodą kuratora oświaty, co nie oznacza, że organ prowadzący takiej informacji nie uzyska, np. w chwili sporządzania projektu organizacyjnego i późniejszych aneksów, które to OP zatwierdza. W tych przypadkach dyrektor zawsze współpracuje z organem prowadzącym. W związku z reformą oświaty, w okresie do dnia 31 sierpnia 2023 r. dyrektor szkoły prowadzonej przez jednostkę samorządu terytorialnego zanim zatrudni nauczyciela, czy też osobę niebędącą nauczycielem (na podstawie art. 15 PO), informuje kuratora oświaty sprawującego nadzór pedagogiczny nad szkołą o wolnych stanowiskach pracy dla nauczycieli (art. 224 ustawy Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo oświatowe).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Witam. Czy nauczycielka - logopeda, zatrudniona na niepełny wymiar - 10 godz (cytat z Umowy o pracę), która wraca z urlopu wychowawczego, musi otrzymać odpowiednią część etatu (z 25 godz.) czy też liczbę godzin, którą miała poprzednio? W czasie trwania jej urlopu liczba godzin pracy logopedy wzrosła z 20 do 25, a w umowie nie jest napisane "pół etatu", a jedynie - "zmniejszony etat - 10 godz".
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy pracownik niepedagogiczny zatrudniony na czas nieokreślony na pół etatu może wypowiedzieć umowę o pracę, będąc na zwolnieniu lekarskim? Przykładowo ma on zwolnienie od 10 do 20 sierpnia, a 14 sierpnia wręcza pismo z prośbą o zwolnienie. Czy pracodawca musi uznać to pismo?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Pracownicy obsługi (sprzątaczki) są zatrudnione na cały etat do 31.06.2015r. od 01.09.2015 roku, będą miały zmniejszone zatrudnienie do 1/2 etatu. Proszę o odpowiedź ile dni urlopu przysługuje w/w pracownikom za 2015 rok-13 czy 26 dni? Pracownicy mają powyżej 10 lat stażu pracy. Proszę o wskazanie ilości urlopu, sposobu jego naliczania oraz podstawę prawą.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Uczeń posiada orzeczenie o kształceniu specjalnym (Zespół Aspergera) oraz orzeczenie o nauczaniu indywidualnym. Ma przyznane: 8 godzin nauczyciela współorganizującego, 2 godziny rewalidacje, 9 godzin nauczania indywidualnego. Nauczyciel współorganizujący jeździ do domu dziecka na lekcje prowadzone przez innych nauczycieli oraz na własną rewalidację. Za pracę w warunkach trudny nauczycielom prowadzącym nauczanie indywidualne należy się 120%. Czy nauczycielowi, który współorganizuje proces kształcenia oraz prowadzi rewalidację w domu ucznia również należy wyliczać płace ze 120%?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Mam pytanie odnośnie kwalifikacji nauczyciela do prowadzenia zajęć. Nasza nauczycielka ma ukończone studia podyplomowe z surdopedagogiki orz studia wyższe z filologii polskiej specjalność nauczycielska. Czy możemy na tej podstawie przydzielić jej zajęcia korekcyjno-kompensacyjne lub rewalidacyjne?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe