Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy nauczyciel, który nie ma ukończonych studiów wyższych z zakresu pedagogiki (ma magistra z zarządzania) a ukończył studia podyplomowe z zakresu: 1.Terapia pedagogiczna i rewalidacja 2.Wychowanie przedszkolne 3.Zarządzanie oświatą 4.Oligofrenopedagogikę - może prowadzić zajęcia w ramach WWR i rewalidację? Kwalifikacje pedagogiczne potwierdzone są kursem kwalifikacyjnym.
Nauczyciel nie ma kwalifikacji do prowadzenia zajęć z wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Zgodnie z § 15 ust. 4 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowe z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli, Dz.U. z 2017 r., poz. 1575 kwalifikacje do prowadzenia zajęć wczesnego wspomagania rozwoju dziecka posiada osoba, która: 1) ukończyła jednolite studia magisterskie na kierunku psychologia, studia wyższe na kierunku pedagogika lub pedagogika specjalna, w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, oraz posiada przygotowanie pedagogiczne lub 2) ukończyła studia wyższe w zakresie fizjoterapii, rehabilitacji ruchowej lub terapii pedagogicznej oraz posiada przygotowanie pedagogiczne, lub 3) ukończyła jednolite studia magisterskie na kierunku psychologia, studia wyższe na kierunku pedagogika lub pedagogika specjalna, a ponadto ukończyła studia podyplomowe w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, terapii pedagogicznej, terapii rodzin lub innego rodzaju terapii właściwej dla pobudzania psychoruchowego i społecznego rozwoju dziecka oraz posiada przygotowanie pedagogiczne, lub 4) ma kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela logopedy określone w § 20 rozporządzenia. Natomiast nauczyciel może prowadzić zajęcia rewalidacyjne na podstawie § 23 ust. 1 w zw. z § 15 ust. 3 pkt 3 ww. rozporządzenia.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Mam pytanie dotyczące możliwości zatrudnienia w internacie psychologa (1/2 etatu). Czy musi mieć przygotowanie pedagogiczne? Czy ukończenie psychologii (studia magisterskie)daje już automatycznie kwalifikacje do zatrudnienia w internacie?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Ile dni urlopu przysługuje: 1. nauczycielowi przedszkola zatrudnionemu w wymiarze 15/25, pracującemu 4 dni w tygodniu? 2. Pracownikowi obsługi zatrudnionemu w wymiarze 1/2 etatu, pracującemu 5 dni w tygodniu?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy dyrektor szkoły ma obowiązek na obecnym etapie pisania arkusza organizacyjnego przesyłać do kuratorium nadgodziny z przedmiotów, umieszczając je na wakatach w kontekście wolnych stanowisk pracy? Jaki minimalny wymiar godzinowy rozumie się przez pojęcie stanowiska pracy w odniesieniu do Ustawy o Systemie Oświaty? Czy jest to cały etat z danego przedmiotu, czy minimum pół etatu, czy też każda wolna godzina, która jest ponadetatowa w arkuszu?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- 1/ Nauczycielka przebywa na urlopie wychowawczym do 01.09.2017 r. do 31.08.2019 r.,
jest w ciąży, poinformowała, że pójdzie na zwolnienie lekarskie. Czy nauczycielka w tym momencie może przerwać trwający urlop wychowawczy i mieć prawo do zasiłku chorobowego.
2/ Nauczycielka zatrudniona od 01.09.2018r. do 21.10.2018r. na zastępstwo. Czy Nauczycielowi należy się ekwiwalent za okres zatrudnienia.
Poprzednio nauczyciel był zatrudniony od 09.10.2017 r. do 22.06.2018 r. na zastępstwo i otrzymał ekwiwalent za niewykorzystany urlop za 37 dni.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W dniu 26 grudnia zmarł mąż nauczycielki, 29 grudnia był pogrzeb. Nauczycielka poprosiła o dwa dni urlopu okolicznościowego w dniach 4-5 styczeń. Rozumiem, że termin jest w ścisłym związku z okolicznością uzasadniającą udzielenie tego urlopu - czy dobrze rozumiem?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe