Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy nauczyciel mający uprawnienia do nauczania informatyki w klasach IV-VI i Gimnazjum może prowadzić zajęcia komputerowe w klasach I-III szkoły podstawowej?
Zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 27 sierpnia 2012 r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół, w klasach I-III szkoły podstawowej edukację dzieci powierza się, co do zasady, jednemu nauczycielowi. Prowadzenie zajęć z zakresu edukacji muzycznej, plastycznej, wychowania fizycznego, zajęć komputerowych i języka obcego nowożytnego można powierzyć nauczycielom posiadającym odpowiednie kwalifikacje.
Nauczyciel, który posiada kwalifikacje do prowadzenia zajęć z informatyki w szkole podstawowej może zatem prowadzić zajęcia komputerowe w klasach I - III.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Z dniem 23 maja 2020 r. utraci ważność orzeczenie lekarskie wobec braku przeciwwskazań do wykonywania pracy sprzątaczce zatrudnionej w szkole. Pracodawca wystawił tej Pani skierowanie do lekarza medycyny pracy z dniem 22.04.2020 r. na badanie okresowe. Pracownica ta nie może wykonać tego badania, ponieważ lekarz medycyny, z którym placówka ma podpisaną umowę poinformował, że wykonuje tylko badania wstępne i kontrolne. Co w takiej sytuacji?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Dodatek stażowy. Nauczyciel zatrudniony w jednej placówce na 9/18 tj. 0,5 etatu (naliczany dodatek stażowy 20%), w drugiej na 10/18 tj. 0,56 etatu. Czy druga placówka powinna naliczać dodatek stażowy? Jeśli tak, to czy do wysokości 0,5 etatu, czy 0,56 etatu? Ponadto, w przypadku uprawnienia do nagrody jubileuszowej za 35 lat pracy, która z placówek powinna taką nagrodę wypłacić, a może obie?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jaki dodatek powinien dostać za zajęcia rewalidacyjne nauczyciel pracujący z dzieckiem z autyzmem? W szkole utworzona jest klasa specjalna.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel chce odejść na emeryturę 31 maja 2023 r., a od czerwca chce ponownie podjąć pracę w szkole. Jak wygląda rozliczenie nauczyciela z urlopu wypoczynkowego? Czy zatrudniamy go tylko na okres roku szkolnego tj. do 23 czerwca 2023 r.? Czy nie lepiej aby przepracował okres do 31 sierpnia 2023 r. i ponownie zatrudnił się od września 2023 r.?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Pytanie dotyczy nauczycielki, z którą podpisano umowę o pracę na zastępstwo od 01.09.2017. do 22.06.2018. Jak się okazało nauczycielka jest w ciąży (od 08.09.2017 przebywa na zwolnieniu lekarskim) i przewidywany termin porodu ma wyznaczony na grudzień 2017-styczeń 2018. Proszę o informację jak w takiej sytuacji (umowa do 22.06.2018 r.) postąpić z urlopem macierzyńskim?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe