Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy nauczyciel może zacząć organizację wycieczki zagranicznej w gimnazjum bez uzgodnienia z dyrektorem_
Organizacja każdej wycieczki, nie tylko zagranicznej, powinna odbywać się po uzgodnieniu z dyrektorem. W praktyce organizacją wycieczki zajmuje się kierownik wycieczki. Należy jednak zauważyć, że kierownika wycieczki wyznacza dyrektor - również w przypadku wycieczki zagranicznej.
§ 7.2 Rozporządzenia MENiS w sprawie warunków i sposobu organizowania przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki krajoznawstwa i turystyki:
Zgodę na zorganizowanie wycieczek i imprez, o których mowa w ust. 1, wyraża dyrektor szkoły po zawiadomieniu organu prowadzącego i organu sprawującego nadzór pedagogiczny.
3. Zawiadomienie, o którym mowa w ust. 2, zawiera w szczególności:
1) nazwę kraju,
2) czas pobytu,
3) program pobytu,
4) imię i nazwisko kierownika oraz opiekunów,
5) listę uczniów biorących udział w wyjeździe wraz z określeniem ich wieku.
§ 11. 1. Dyrektor szkoły wyznacza kierownika wycieczki lub imprezy spośród pracowników pedagogicznych szkoły o kwalifikacjach odpowiednich do realizacji określonych form krajoznawstwa i turystyki.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Urlop nauczyciela zatrudnionego na czas określony od 1 maja 2020 r. do 31.08.2020 r. W jakim wymiarze należy udzielić nauczycielowi urlopu (placówka feryjna), który będzie pracował we wskazanym okresie?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel w lutym 2023 r. odszedł na emeryturę (24 lutego 2023) i otrzymał za przepracowany rok szkolny 2022/2023 (od września 2022 r. do lutego 2023 r.)w proporcjonalnej wysokości świadczenie urlopowe. Następnie, od 1 marca 2023 r. został ponownie zatrudniony do końca zajęć szkolnych (t.j. do 23 czerwca 2023 r.) i za okres od marca 2023 r. do czerwca 2023 r. otrzymał w proporcjonalnej wysokości świadczenie urlopowe wypłacone w czerwcu 2023 r. Czy w związku ze zmianą wysokości świadczenia urlopowego w 2023r. (podwyższenie odpisu) należy wyrównać temu nauczycielowi to świadczenie?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jak prawidłowo napisać podanie o zwolnienie z pensum dydaktycznego w związku z objęciem stanowiska dyrektora w PPP a wcześniejszym stanowiskiem nauczyciela w szkole?
- Błąd w przekształceniu umowy o pracę na nawiązanie stosunku pracy poprzez mianowanie. Serdecznie proszę o informację w jaki sposób sprostować pomyłkę polegającą na tym, iż w akcie mianowania przekształcającym umowę o pracę zawartą dnia 28.08.2002 r., błędnie wpisano datę w/w umowy, tj. zamiast prawidłowej daty 28.08.2002 r. na akcie mianowania widnieje data 01.09.2002 r. (data rozpoczęcia pracy wpisana jako data zawarcia umowy o pracę).
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel do 29.06.2012 r. przebywa na urlopie zdrowotnym. W czerwcu zostanie skierowany na badania lekarskie. Ze względu na stan zdrowia nie otrzyma zgody na dalszą pracę jako nauczyciel. Nadmieniam, że nabył on prawa do emerytury. Moje pytanie: czy możemy nauczycielowi udzielić urlop za 2012 r. (lipiec, sierpień) i następnie rozwiązać umowę w związku z przejściem na emeryturę - na wniosek nauczyciela od 01.09.2012 r. czy nalezy wysłać nauczyciela na emeryturę z dniem 01.07.2012r. Z jaką datą powinien zostać złożony wniosek o rozwiązanie umowy o pracę przez nauczyciela - 30.06.2012 r. czy 31.08.2012 r.?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe