Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jak prawidłowo napisać podanie o zwolnienie z pensum dydaktycznego w związku z objęciem stanowiska dyrektora w PPP a wcześniejszym stanowiskiem nauczyciela w szkole?
Wymiar pensum nauczyciela zajmującego stanowisko w poradni psychologiczno – pedagogicznej określa akt mianowania wydany w tej placówce i nie ma znaczenia okoliczność, że wcześniej nauczyciel pracował w szkole – art. 10 ust. 7 w zw. z ust. 1 i art. 14 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2018 r., poz. 967. Przesłanki zwolnienia z realizacji pensum w poradni musi określać uchwała organu prowadzącego tę poradnię – art. 42 ust. 6 i ust. 7 pkt 2 KN. Jeśli dyrektor uważa, że spełnia w poradni te warunki, składa wniosek powołując się na zaistnienie konkretnych warunków z tej uchwały (organy prowadzące samodzielnie je określają).
.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Zwolniłam dyscyplinarnie nauczyciela. Nie stawiał się do pracy od 18 maja do 23 maja 2023 r., nie kontaktował się ze szkołą. Umowa została wypowiedziana z dniem 22 maja i wysłana pocztą za potwierdzeniem odbioru. W dniu 25 maja 2023 r. za okres 24-29 maja 2023 r. do szkoły wpłynęło zwolnienie lekarskie od lekarza psychiatry, ale nie ma kodu choroby. Następne wpłynęło zwolnienie lekarskie za okres 30 maja – 2 czerwca 2023 r. wystawione 29 maja 2023 r. przez lekarza rodzinnego. Następne zwolnienie wystawiono 31 maja 2023 r. przez lekarza psychiatrę za okres 18-23 maja 2023 r. (opieka nad mężem). Czy te zwolnienia mają wpływ na zwolnienie dyscyplinarne, wysłane 22 maja 2023 r., które pracownik odebrał 29 maja 2023 r.? Pracownik zadzwonił 22 maja 2023 r. wieczorem i był pod wpływem alkoholu co potwierdził. Rozmowa się na tym zakończyła.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Jeden z nauczycieli przebywał na zwolnieniu lekarskim w okresie od 29.01. br. do 28.06.br. Okres ten objął przerwę feryjną. Jeśli zatem należy się urlop za ten okres, wtedy w jakim okresie powinien go wykorzystać - czy do końca roku kalendarzowego, czy w okresie jednego roku (w tym przypadku od lutego do lutego)?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- W naszej gminie jest prezes oddziału ZNP, który nie jest moim pracownikiem - jest zatrudniony w innej szkole w gminie. W mojej szkole są zatrudnieni pracownicy, którzy należą do ZNP w ilości 30% z całej gminy. Dyrektor szkoły, w której zatrudniony jest prezes wystosował do mnie pismo będące porozumieniem, a z którego wynika, że mam ponosić koszty związane ze zniżką godzin oddelegowanego prezesa (prezes zatrudniony jest na 6/18 w macierzystej szkole). 1. Czy muszę ponosić koszty proporcjonalnie do liczby członków ZNP zatrudnionych w mojej szkole? 2. Czy w skład ponoszonych przeze mnie kosztów powinny wchodzić: składki zus i fundusz pracy, średnia z nadgodzin, dodatek uzupełniający, dodatek wiejski, fundusz nagród, odpis na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych, dodatkowe wynagrodzenie roczne, dodatkowe wynagrodzenie roczne ("13")?
- nauczyciel uzupełnia etat w sąsiedniej szkole 14/18 ma w macierzystej 4/18 w sąsiedniej.CZy dyrektor powinien sporządzić aneks do obowiązującej dotąd umowy.( n-el zatrudniony na czas nieokreślony,dyplomowany ,cały etat18/18).Jeśli tak to proszę o podanie co powinien zawierać
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy należy się dodatek za warunki trudne i za warunki uciążliwe dla nauczyciela pracującego w szkole ogólnodostępnej z uczniem realizującym nauczanie indywidualne i mającym orzeczenie o kształceniu specjalnym z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym. Czy w tym przypadku należą się 2 dodatki za trudne + uciążliwe? Czy takie dodatki należą się jeżeli uczeń (tak jak wyżej uczęszcza do gimnazjum ogólnodostępnego jest nauczany indywidualnie i ma orzeczenie o kształceniu specjalnym -upośledzenie w stopniu umiarkowanym ), a ukończył 16 rok życia (obecnie ma 18 lat) bo miał wydłużony etap edukacyjny ? Czy należy się dodatek i za trudne i za uciążliwe?( 2 dodatki)
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe