Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy nauczyciel umieszcza w planie rozwoju dowody realizacji, czy może je pominąć? Czy plan rozwoju musi zawierać zagadnienia z paragrafu 7 ust.1 i ust 2, czy tylko z paragrafu 7 ust 1?
Nauczyciel kontraktowy ubiegający się o awans na stopień nauczyciela mianowanego w okresie odbywania stażu powinien m. in.: 1) uczestniczyć w pracach organów szkoły związanych z realizacją zadań dydaktycznych, wychowawczych, opiekuńczych lub innych wynikających ze statutu szkoły oraz potrzeb szkoły i środowiska lokalnego, 2) pogłębiać wiedzę i umiejętności zawodowe, samodzielnie lub przez udział w różnych formach kształcenia ustawicznego, 3) poznawać przepisy dotyczące systemu oświaty, a w przypadku nauczycieli, o których mowa w art. 1 ust. 1 pkt 2 Karty Nauczyciela – przepisy dotyczące postępowania w sprawach nieletnich, w zakresie funkcjonowania szkoły – z uwzględnieniem specyfiki typu i rodzaju szkoły, w której odbywa staż. § 7 ust. 1 dotyczy stażu, natomiast ust. 2 warunków nadania stopnia.
Oznacza to, że plan rozwoju powinien spełniać zapisy ust. 1. Dowody realizacji do planu nie muszą być dołączane, chyba, że dyrektor ustali inaczej. Podstawa prawna: ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 1 marca 2013 r. w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel rozpoczął staż na stopień nauczyciela mianowanego 1 września 2016 r. Staż kończy 31 maja 2019 r. Staż odbywa według Rozporządzenia MEN z dnia 1 marca 2013 r. w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli. Czy postępowanie przed komisją egzaminacyjną i ocena dorobku odbywają się według nowych przepisów?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Czy protokolantem podczas rozmowy kwalifikacyjnej lub egzaminacyjnej nauczyciela ubiegającego się o stopień awansu zawodowego może być osoba, która nie jest w składzie tejże komisji?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka ma stopień nauczyciela kontraktowego od grudnia 2019r. Jak długi ma odbyć staż (od 1 września 2022) na nauczyciela mianowanego?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- W przedszkolu niepublicznym dyrektor nie posiada stopnia awansu zawodowego. Czy nauczyciele pracujący w tej placówce mogą zdobywać kolejne stopnie awansu? Czy wspomniany dyrektor może nadać stopień n-la kontraktowego?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel w roku 2020 uzyskał stopień nauczyciela kontraktowego. Przepracował dwa lata i rok, miał przerwy. W trakcie roku szkolnego (wrzesień 2023) ma możliwość podjęcia pracy, w pełnym wymiarze, jednak umowa nie będzie od 1 września, prawdopodobnie na rok z możliwością przedłużenia na kolejny. Na jakich zasadach musi być zatrudniony, aby mógł „rozpocząć staż” na nauczyciela mianowanego? Od kiedy musi mieć umowę? Na jaki okres musi być umowa? Kiedy i jakie dokumenty musi złożyć do dyrektora placówki?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe