Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy nauczyciel wyznaczony do zastępowania dyrektora przedszkola w trakcie jego nieobecności ponosi taką samą odpowiedzialność co dyrektor. Nadmieniam iż nauczyciel wykonuje to społecznie. Brak zastępcy dyrektora.
Zgodnie z art. 68 ust. 9 Karty Nauczyciela w przypadku nieobecności dyrektora szkoły lub placówki zastępuje go wicedyrektor, a w szkołach i placówkach, w których nie utworzono stanowiska wicedyrektora - inny nauczyciel tej szkoły lub placówki, wyznaczony przez organ prowadzący.
Jak wynika z wyroku Sądu Najwyższego z 15.12.2010 r. (II PK 137/10), zastępowanie dyrektora dotyczy wszystkich czynności, do jakich jest uprawniony sam dyrektor.
Wobec tego nauczyciel zastępujący dyrektora ma taką samą odpowiedzialność jak dyrektor, ma też prawo do dodatku funkcyjnego i zniżki godzin.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Pani N jest zatrudniona w Szk. Podst. na czas zastępstwa (29.XI.2010r - 7.06.2011r) na dwie umowy: 15/18 z kwalifik. jako n-l kontraktowy i 4/18 bez kwallifik. jako stażysta. Jak wypłacić urlop i co wpisać do świadectwa pracy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Pytanie dotyczy udzielenia urlopu uzupełniającego. Nauczycielka w wyniku nieobecności spowodowanej chorobą, a później urlopem macierzyńskim i rodzicielskim nie wykorzystała łącznie 98 dni urlopu (za 2020 i 2021). Złożyła wniosek o udzielenie jej urlopu w całości od 17.12.2021 r. Czy w takiej sytuacji, biorąc pod uwagę termin ferii w województwie lubelskim (14–27.02.2022) udzielenie urlopu w dniach 17.12.2021–13.02.2022 (59 dni) oraz 28.02–7.04.2022 (39 dni) będzie prawidłowe?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel plastyki z przygotowaniem pedagogicznym pracował w szkole podstawowej w latach 1990 - 1994. W maju 1993 roku otrzymał akt mianowania w myśl starych przepisów. Podpisując obecnie umowę o pracę zatrudniamy go jako mianowanego, kontraktowego czy stażystę?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Sytuacja organizacyjna szkoły wymaga ograniczenia etatu nauczycielowi , który ma ochronę związkową? Czy można w/w nauczycielowi ograniczyć etat ?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy wobec konieczności zmniejszenia liczby godzin nauczycielom, spowodowanej brakiem środków na wypłaty za godziny ponadwymiarowe, jest możliwe i zgodne z prawem oświatowym zatrudnienie tego samego nauczyciela na godziny na podstawie drugiej umowy o pracę.
Jaki miałoby to wpływ na dane w SIO?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe