Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy nauczycielka, która posiada uprawnienia do pracy w przedszkolu oraz ukończyła liceum muzyczne, może uczyć muzyki w szkole podstawowej i gimnazjum?
Ukończenie liceum muzycznego nie daje kwalifikacji do nauczania przedmiotu muzyka w żadnym typie szkoły.
- studia podyplomowe w zakresie nauczanego przedmiotu lub
- kurs kwalifikacyjny w zakresie nauczanego przedmiotu.
W szkole podstawowej, oprócz wyżej wymienionych, kwalifikacje do prowadzenia zajęć z danego przedmiotu daje również ukończenie zakładu kształcenia nauczycieli w specjalności odpowiadającej nauczanemu przedmiotowi.
Przez zaklad kształcenia nauczycieli należy rozumieć: kolegium nauczycielskie, nauczycielskie kolegium języków obcych, studium nauczycielskie, studium wychowania przedszkolnego, studium nauczania początkowego lub pedagogiczne studium techniczne.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel planuje wziąć 5 dni urlopu bezpłatnego. Czy dyrektor może udzielić takiego urlopu? Jaka jest podstawa prawna? Czy taki urlop wpłynie na przebieg stażu na nauczyciela mianowanego?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o wydanie opinii prawnej dotyczącej przysługiwania bądź nie dodatkowego wynagrodzenia rocznego za rok 2016 w opisanych poniżej przypadkach: 1. Pracownik obsługi w szkole: w okresie od 1.01.2016 r. do 5.05.2016 r. – urlop rodzicielski; po zakończeniu urlopu rodzicielskiego w dniu 6.05.2016 r. powrót do pracy - nie świadczyła w tym dniu efektywnej pracy: w czasie 1 godziny była na badaniach lekarskich, na pozostałe 7 godzin złożyła wniosek o udzielenie czasu wolnego na podstawie art. 188 Kp; od 9.05.2016 r. do 13.07.2016 r. korzystała z urlopu wypoczynkowego; od 14.07.2016 r. do 31.12.2016 r. przebywała na urlopie wychowawczym; urlop wychowawczy trwa nadal; 2. Pracownik obsługi w szkole: w okresie od 01.01.2016 r. do 23.03.2016 r. przebywał na zasiłku rehabilitacyjnym, ale otrzymywał również wynagrodzenie za dodatek stażowy; 23.03.2016 r. nastąpiło rozwiązanie umowy o pracę w związku z przejściem pracownika na rentę chorobową. Pracownik nie spełnił warunku przepracowania minimum 6 miesięcy. Z warunku przepracowania 6 m-cy jest zwolniony z tytułu przejścia na rentę, ale efektywnie nie przepracował nawet 1 dnia. Jednak istnieje podstawa naliczenia dodatkowego wynagrodzenia rocznego z tytułu wypłacania pracownikowi dodatku za wysługę lat, który to dodatek wchodzi w skład podstawy do wyliczenia wysokości dodatkowego wynagrodzenia rocznego.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel do 15 czerwca 2016r. przebywa na urlopie dla poratowania zdrowia. Dnia 10 maja 2016r. wysłano listem poleconym ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru informację o ograniczeniu etatu w roku szkolnym 2016/2017. Do szkoły dotarło potwierdzenie odbioru przez ww. Czy nauczyciel ten powinien wstawić się w szkole w celu podpisania i tym samym wyrażenia zgody na ograniczenie, czy też wystarczy odbiór ww pisma, jako fakt wyrażenia zgody? Co w przypadku jeśli nie wstawi się do szkoły?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jak należy prowadzić ewidencję czasu pracy dla nauczycieli, aby była zgodna z przepisami obowiązującymi od dnia 01.01.2019 r.?
Jak ująć w ewidencji godziny ponadwymiarowe?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel w sierpniu będzie mianowany i ma zatrudnienie zgodnie z kwalifikacjami. Chcę, aby jeszcze miał 15/30 etatu w bibliotece, ale nie ma kwalifikacji (chce je uzupełnić). Jak powinno wyglądać jego zatrudnienie zgodnie z prawem, również płacowe?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe