Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy nauczycielowi, który ma u nas drugą umowę należy wypłacić wysługę? Zaznaczam, że nasza szkoła nie jest jego podstawowym miejscem pracy.
Treść pytania jest zbyt ogólna, by możliwe było udzielenie jednoznacznej odpowiedzi. W dodatkowym miejscu pracy uwzględnia się staż pracy w tej szkole oraz wyjątkowo wszystkie zakończone okresy zatrudnienia i tzw. okresy równorzędne, jeżeli łączny wymiar zatrudnienia u obydwu pracodawców nie przekracza pełnego etatu pedagogicznego. Jeśli u obydwu pracodawców nauczyciel pracuje w wymiarze przekraczającym etat, w dodatkowym miejscu pracy uwzględnia się w stażu uprawniającym do dodatku za wysługę lat tylko takie zakończone okresy zatrudnienia lub tzw. okresy równorzędne, o ile nauczyciel się nimi legitymuje, które nie zostały uwzględnione w stażu w podstawowym miejscu pracy (§ 7 ust. 1 – 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 31 stycznia 2005 r. w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, ogólnych warunków przyznawania dodatków do wynagrodzenia zasadniczego oraz wynagradzania za pracę w dniu wolnym od pracy, Dz.U. z 2014 r., poz. 416 ze zm.).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel X z dniem 9 maja 2016 r. rozpoczyna zwolnienie lekarskie, a następnie zostanie przyznany urlop macierzyński (od około 20 czerwca). Nauczyciel Y przejmuje obowiązki nauczyciela X tzn. zostanie przyznany dodatek za wychowawstwo od 9 maja . Do kiedy nauczycielowi Y powinnam dać to (chwilowe) wychowawstwo do 30 czerwca czy do 31 sierpnia 2016 r.?
- Czy nauczycielowi zatrudnionemu na podstawie art. 15 ust. 6 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe należy się dzień wolny 15 października (dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych), czy powinien na ten dzień wziąć urlop?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jak należy postąpić, jeżeli nauczyciel jest oddelegowany na szkolenie w godz.10.00-14.00, a od godz.8.00 ma zajęcia? Czy należy go zwolnić z całego dnia? Nadmieniam, że szkolenie odbywa się w pobliżu miejsca pracy.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jak wyliczyć urlop pracownikowi z wymiaru 20 dni zatrudnionego od 01.09.2018 r. na czas nieokreślony na 0.1 (1/10) etatu? Proszę o rozpisanie wyliczenia
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Od listopada uczeń otrzymał orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Uczeń ma upośledzenie lekkie. Do rewalidacji zalecono usprawnianie mowy i ruchowe. Czy logopeda i nauczyciel w-f-u ze skończoną gimnastyką korekcyjną, nauczyciele dyplomowani, mogą prowadzić zajęcia rewalidacyjne z uczniem? Czy należy im wypłacić wynagrodzenie jako dyplomowanym czy stażyście?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe