Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy nauczycielowi stażyście wydłuża się okres stażu o czas zwolnień lekarskich (18 dni)?
W przypadku nieobecności nauczyciela w pracy z powodu czasowej niezdolności do pracy wskutek choroby, zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy lub urlopu innego niż urlop wypoczynkowy i urlopy, o których mowa niżej, trwającej nieprzerwanie dłużej niż miesiąc, staż ulega przedłużeniu o czas trwania tej nieobecności. W przypadku nieobecności dłuższej niż rok nauczyciel jest obowiązany do ponownego odbycia stażu w pełnym wymiarze. W przypadku nieobecności nauczyciela w pracy z powodu urlopu macierzyńskiego, urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego, dodatkowego urlopu macierzyńskiego, dodatkowego urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego, urlopu rodzicielskiego lub urlopu ojcowskiego, staż ulega przedłużeniu o czas trwania tej nieobecności. W przypadku gdy łączny czas nieprzerwanej nieobecności w pracy z przyczyn, o których mowa w zdaniu pierwszym oraz wyżej, jest dłuższy niż rok i 6 miesięcy, nauczyciel jest obowiązany do ponownego odbycia stażu w pełnym wymiarze.Dyrektor zatem powinien zliczyć dni absencji oraz udzielić nauczycielowi pisemnej informacji o podjętej decyzji w sprawie, o której mowa w pytaniu.
Podstawa prawna: USTAWA z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (ze zm.), w szczególności art. 9d.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Witam, czy nauczyciel (kontraktowy), który pełni funkcję dyrektora może podjąć procedurę awansu zawodowego na nauczyciela mianowanego? Jak to wygląda zgodnie z rozporządzeniem?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Przedłużenie stażu. Nauczycielka od 04.01.2019 do 23.04.2019 była nieprzerwanie (111 dni) na zwolnieniu lekarskim (ciąża); od 24.04.2019 do 21.04.2020 wykorzystuje urlop macierzyński i rodzicielski (364 dni); od 22.04.2020 do 16.06.2020 wykorzysta urlop wypoczynkowy (zaległy - uzupełniający za 2019 r. - 56 dni). Staż, zgodnie z planem, powinna zakończyć 31.05.2020. W związku z powyższymi nieobecnościami o ile dni przedłuży się w tym przypadku staż i jaka będzie nowa data jego zakończenia? Czy do daty 31.05.2020 należy dodać 111 dni + 364 dni (bez urlopu uzupełniającego traktując go na równi z urlopem wypoczynkowym?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Jestem dyrektorem niepublicznej szkoły podstawowej. Sama jestem nauczycielem kontraktowym. Czy nauczyciel mianowany może ubiegać się o rozpoczęcie stażu na nauczyciela dyplomowanego w mojej szkole?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel zatrudniony był w szkole od 01.09. (na zastępstwo) i odbywał tam staż do dnia 23 lutego. Z dniem 26 luty rozpoczął pracę w innej szkole. Czy może aneksować Plan Rozwoju Zawodowego i kontynuować staż na stopień nauczyciela kontraktowego w tej drugiej szkole?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Moje pytanie dotyczy terminów jaki pojawiają się w przepisach dot. awansu zawodowego nauczycieli. Jak należy rozumieć czas w którym nauczyciel musi spełnić określone wymagania, czy ilość dni oznacza dni kalendarzowe czy robocze oraz z jakiego przepisu to wynika.
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe