Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne USTAWA z dnia 12 grudnia 1997 r. o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym dla pracowników jednostek sfery budżetowej w art. 2 wprowadza wyjątek od obowiązku przepracowania 6...

PORADA PRAWNA

17 stycznia 2012 Kadry

Czy nowy nauczyciel zatrudniony od 31.01.2011 r. do 22.06.2011 r., z powodu powołania na stanowisko II wicedyrektora od II sem. w szkole otrzyma trzynastkę za 2011 r.?

USTAWA z dnia 12 grudnia 1997 r. o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym dla pracowników jednostek sfery budżetowej w art. 2 wprowadza wyjątek od obowiązku przepracowania 6 miesięcy, warunkującego nabycie prawa do dodatkowego wynagrodzenia rocznego, m.in. w przypadku nawiązania stosunku pracy w trakcie roku kalendarzowego z nauczycielem zgodnie z organizacją pracy szkoły. 

Różne są interpretacje tego zapisu, gdyż w żadnym akcie prawnym nie występuje definicja organizacji pracy szkoły. To do pracodawcy należy ostateczna decyzja, czy potraktuje taki okres  zatrudnienia jako zgodny z organizacją pracy szkoły. Moim zdaniem, jeżeli okres zatrudnienia wynika z potrzeb szkoły (powołanie na stanowisko wicedyrektora, zatrudnienie nauczyciela w trakcie roku szkolnego w zastępstwie za nieobecnego n-la, itp.) mieści się w pojęciu organizacji pracy szkoły i taki nauczyciel nabywa prawo do dodatkowego wynagrodzenia rocznego.

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT