Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy prowadzenie w niepublicznej szkole podstawowej oddziału przedszkolnego wymaga wpisu do ewidencji działalności oświatowej? Czy wystarczy, że tę sprawę reguluje statut?
Tak, wymaga wpisu na podstawie art. 89a Ustawy o systemie oświaty z 7.09.1991 r. (ze zm.).
Art. 89a. 1. Podjęcie przez osobę prawną lub fizyczną prowadzenia wychowania przedszkolnego w niepublicznych formach, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 14a ust. 7, wymaga uzyskania wpisu do ewidencji prowadzonej przez gminę właściwą ze względu na miejsce prowadzenia tych form. Przepisy art. 82-84 i 89 stosuje się odpowiednio, z tym że zgłoszenie do ewidencji zamiast statutu powinno zawierać projekt organizacji wychowania przedszkolnego, które ma być realizowane w danej formie.
2. Podjęcie przez osobę prawną lub fizyczną, która prowadzi niepubliczne przedszkole lub niepubliczną szkołę podstawową, prowadzenia wychowania przedszkolnego w niepublicznych formach, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 14a ust. 7, wymaga dokonania zmiany we wpisie do ewidencji odpowiednio przedszkola lub szkoły podstawowej w trybie (do 14 dni) określonym w art. 82 ust. 5, z tym że zgłoszenie zamiast zmiany statutu powinno zawierać projekt organizacji wychowania przedszkolnego, które ma być realizowane w danej formie.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Uczeń I klasy technikum otrzymał ocenę niedostateczną z przedmiotu, którego wszystkie godziny zostały zrealizowane w I SEMESTRZE. Jest to ocena roczna. Czy uczeń może zdawać egzamin poprawkowy w lutym, czy powinien czekać do sierpnia?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Mam pytania o wpisy na świadectwie ukończenia klasy ósmej:
1. Czy wolontariatem jest bezpłatna gra w orkiestrze dętej lub bezpłatna praca na rzecz straży pożarnej w swojej miejscowości?
2. Czy jeżeli uczeń został zwycięzcą w zawodach wojewódzkich w siódmej klasie, to wpisujemy to osiągnięcie na świadectwie w ósmej klasie?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Co zrobić w sytuacji gdy były pracownik - emeryt pomimo monitów nie zgłosił się po pieniądze z ZFŚS?
- Czy szkoła Publiczna ma obowiązek zapewnienia opieki uczniom nie biorącym udziału w wycieczce/wyjściu w przypadku, gdy pozostali uczniowie tej klasy udają się na wycieczkę, podczas której realizuje się wymagania podstawy programowej (np. wyjście do teatru, muzeum, zielona szkoła)?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Pytanie dotyczy przestrzegania Standardów Ochrony Małoletnich proszę odpowiedzieć czy jeżeli wyjeżdżamy z wychowankami na zajęcia z hipoterapii bądź alpakoterpii podczas których wychowankowi cały czas towarzyszy wychowawca grupy czy od instruktora, który prowadzi te zajęcia mamy wymagać zaświadczenie o niekaralności. I druga część pytania dotyczy zajęć otwartych dla nauczycieli, którzy są w awansie zawodowym i organizują zajęcia otwarte dla rodziców, którzy uczestniczą w zajęciach razem ze swoimi dziećmi i wychowawcą czy od tych rodziców też powinniśmy wymagać zaświadczenia o niekaralności i jeszcze jedno czy jak przyjeżdża do placówki teatrzyk to również mamy od aktorów wymagać tych zaświadczeń.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe