Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy przedszkole powinno posiadać regulamin organizacyjny, jeżeli tak to proszę o wzór i podstawę prawną?
W art. 172 ust. 3 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2017 r., poz. 59 została określona zawartość statutu niepublicznego przedszkola, który jest obligatoryjym dokumentem oraz powinien objąć co najmniej treść wymaganą dla publicznych placówek wychowania przedszkolnego, szczegółowo wymienioną w art. 102 ust. 1 i 2 PO i następujące zagadnienia: prawa i obowiązki pracowników oraz uczniów przedszkola, w tym przypadki, w których uczeń może zostać skreślony z listy uczniów; sposób uzyskiwania środków finansowych na działalność przedszkola. W związku z tym statut niepublicznego przedszkola powinien m.in. regulować sposób realizacji zadań przedszkola, z uwzględnieniem wspomagania indywidualnego rozwoju dziecka oraz wspomagania rodziny w wychowaniu dziecka i przygotowaniu go do nauki w szkole, a w przypadku dzieci niepełnosprawnych - ze szczególnym uwzględnieniem rodzaju niepełnosprawności; sposób sprawowania opieki nad dziećmi w czasie zajęć w placówce oraz w czasie zajęć poza nią; szczegółowe zasady przyprowadzania i odbierania dzieci z przedszkola przez rodziców lub upoważnioną przez nich osobę zapewniającą dziecku pełne bezpieczeństwo; formy współdziałania z rodzicami oraz częstotliwość organizowania kontaktów z rodzicami; organizację pracy, w tym organizację wczesnego wspomagania rozwoju dzieci oraz zajęć rewalidacyjno-wychowawczych, jeżeli są prowadzone takie zajęcia; czas pracy przedszkola ustalony przez organ prowadzący; zasady odpłatności za pobyt dzieci w przedszkolu i korzystanie z wyżywienia ustalone przez organ prowadzący; zadania pracowników związane z zapewnieniem bezpieczeństwa dzieciom w czasie zajęć, współdziałaniem z rodzicami w sprawach wychowania i nauczania dzieci, z uwzględnieniem prawa rodziców do znajomości zadań wynikających z programu wychowania przedszkolnego realizowanego w danym oddziale i uzyskiwania informacji dotyczących dziecka, jego zachowania i rozwoju, planowaniem i prowadzeniem pracy dydaktyczno-wychowawczej oraz odpowiedzialnością za jej jakość, prowadzeniem obserwacji pedagogicznych mających na celu poznanie i zabezpieczenie potrzeb rozwojowych dzieci oraz dokumentowaniem tych obserwacji, współpracą ze specjalistami świadczącymi pomoc psychologiczno-pedagogiczną, opiekę zdrowotną i inną.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy opiekunem na wycieczce szkolnej może być rodzic dziecka?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Z dniem 1 września objęłam stanowisko wicedyrektora publicznego przedszkola. Czy mogłabym poprosić o dokumenty obowiązujące w takiej placówce oraz jakie uchwały i zarządzenia należy podjąć w miesiącu wrześniu?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Czy w gimnazjum jako dokument regulujący pracę szkoły mamy mieć Szkolny Program Wychowawczy i Szkolny Program Profilaktyki, czy mają one stanowić już tylko jeden dokument?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Jesteśmy Szkołą Podstawową z Oddziałami Przedszkolnymi, oddziały przedszkolne pracują 5 godzin pozostały czas to tzw. świetlica, dzieci jedzą obiad dwudaniowy czy musimy jeszcze organizować dzieciom podwieczorek? czy musimy zapewniać mycie zębów (nie mamy warunków do przechowywania szczoteczek do zębów)?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Do kiedy powinien zostać uchwalony plan doskonalenia zawodowego nauczycieli?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe