Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy w ciągu cyklu kształcenia, w planie nauczania, mogę przenieść godziny tzw. dyrektorskie? Sytuacja: Na technologię informacyjną przeznaczona była dodatkowa 1 godzina w klasie 3 (w przyszłym roku). Ponieważ nikt z uczniów nie zdaje matury z tego przedmiotu, chciałbym przenieść tą 1 godzinę dyrektorską na matematykę. Czy jest jakaś specjalna procedura?
Dyrektor przydziela godziny dyrektorskie w danym roku szkolnym. Więc, jeśli w programie nauczania dla tej klasy liczba godzin z technologii informacyjnej jest zgodna z ramowym planem nauczania, można planowaną wcześniej godzinę do dyspozycji dyrektora, zwiększającą liczbę tych zajęć, przeznaczyć na inne przedmioty (np. matematykę).
Jeśli procedura – to szkolna, w przypadku, gdy ją opracowano. Bezpiecznie byłoby zmienić godzinę na pisemny wniosek rodziców lub samorządu uczniowskiego.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Pytanie dotyczy numeru wzoru arkusza elektronicznego. Na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 sierpnia 2019 r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków oraz rozporządzeń z dnia 17 września 2019 r. i z dnia 29 czerwca 2021 r., zmieniających wspomniane rozporządzenie, proszę o odpowiedź:
O jakim numerze arkusz elektroniczny należy założyć uczniowi szkoły podstawowej rozpoczynającemu naukę w naszej szkole od roku szkolnego 2021/2022 przyjmowanego do klasy:
– siódmej ogólnodostępnej,
– siódmej przysposabiającej do pracy,
– ósmej ogólnodostępnej,
– ósmej przysposabiającej do pracy?
I podobne pytanie:
O jakim numerze arkusz elektroniczny należy założyć uczniowi branżowej szkoły I stopnia rozpoczynającemu naukę w naszej szkole od roku szkolnego 2021/2022 przyjmowanego do klasy:
– drugiej,
– trzeciej po szkole podstawowej,
– trzeciej po gimnazjum?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy od nowego roku szkolnego, tj. 1 września 2019 r., będzie można bez przeszkód powierzyć wychowawstwo klasy nauczycielowi, który realizuje m.in. lekcje religii w szkole podstawowej?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczycielowi zatrudnionemu na cały etat, w tym realizującemu 8 godzin wychowania fizycznego przysługuje odzież sportowa?
- Czy nauczycielka, która przychodzi do Niepublicznego Przedszkola prowadzić zajęcia dodatkowe 2 razy w tygodniu (90 minut tygodniowo) może od września pracować na umowę zlecenie? Czy jest potrzebna umowa o pracę?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Planując nadchodzący rok szkolny w oparciu o nowe rozporządzenie o ramowych planach nauczania umieściłem zajęcia rewalidacyjne dla ucznia niepełnosprawnego w wymiarze 2 godz./tyg. OP dokonał skreśleń i zalecił 1 godzinę, uzasadniając, że 2 godziny przeznaczone są na rewalidację indywidualną, z czym nie mogę się zgodzić, ponieważ w zał. nr 1 p.3 pp. 3 lit. b. nie jest nic napisane o rewalidacji indywidualnej. Jakie mam poczynić ewentualnie kroki, jeśli nastąpiło złamanie prawa?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe