Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy wychowawcy świetlicy w ramach swojego pensum zgodnie z art. 42 ust. 2 pkt 2 i art. 7 ust. 1 KN można zlecić opiekę nad dziećmi za nieobecnego nauczyciela. Czy wychowawca świetlicy w tym czasie realizuje zajęcia opiekuńcze i wychowawcze uwzględniające potrzeby i zainteresowania uczniów?
Zlecenie opieki nad uczniami za nieobecnego nauczyciela np. w formie podobnej do zajęć świetlicowych i obowiązkowych dla uczniów, stanowi dodatkowo odpłatne doraźne zastępstwo, które nie jest realizacją zadań statutowych. W takim przypadku nauczyciel realizuje potrzeby organizacyjne szkoły, wynikające z nieobecności innego nauczyciela, a nie potrzeby lub zainteresowania uczniów – art. 35 ust. 2a i 3 oraz art. 42 ust. 2d ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2019 r., poz. 2215. Jeśli natomiast dyrektor odwoła zajęcia i w to miejsce zleci wychowawcy świetlicy poprowadzenie zajęć dobrowolnych dla uczniów np. w formie kółka zainteresowań lub nadzoru nad nimi, wtedy nauczyciel nieodpłatnie zrealizuje zadania statutowe, zgodnie z art. 42 ust. 2 pkt 2 i art. 7 ust. 1 KN.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- W jaki sposób wręczyć nauczycielowi powiadomienie o ograniczeniu etatu jeśli przebywa on na urlopie dla poratowania zdrowia. Czy ograniczenie etatu wiąże się z minimalną godzin, które trzeba zaproponować? czy np 8/18, 5/18 to też ograniczenie etatu?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy uczeń z opinią o zindywidualizowanej ścieżce kształcenia powinien mieć opracowany indywidualny program edukacyjno-terapeutyczny?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Uprzejmie proszę o informację z ewentualnym uzasadnieniem, czy placówka niepubliczna (przedszkole oraz młodzieżowy ośrodek wychowawczy) może w rozliczenie dotacji oświatowej włączyć fakturę za zakup i montaż kamer. W przedszkolu służą jako podgląd dla zalogowanych rodziców dzieci. W MOW-ie są ze względu na bezpieczeństwo dziewcząt oraz częste próby ucieczek.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Jak wygląda procedura warunkowej promocji ucznia do klasy wyższej (Jaki powinien być zapis daty w arkuszu ocen)? Czy uczniowi wystawia się świadectwo promocyjne z oceną niedostateczną, jaką otrzymał na egzaminie poprawkowym? Czy wyznacza się przy warunkowej promocji termin zaliczenia niezdanego przedmiotu?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy w liceum ogólnokształcącym, zgodnie z nową podstawą programową, muszą odbyć się takie zajęcia jak zajęcia artystyczne bądż ekonomika w praktyce?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe