Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Dziecko w klasie I SP ma w orzeczeniu przyznanego asystenta osoby niepełnosprawnej. Organ Prowadzący wyraził zgodę na zatrudnienie. Czy takiego asystenta zatrudnia się na podstawie umowy o pracę, czy można zatrudnić go na umowę zlecenie?
Generalnie szkoły nie zatrudniają asystentów osób niepełnosprawnych. Jest to bowiem usługa udzielana przez pomoc społeczną na podstawie Rozporządzenia Ministra Polityki Społecznej z 22 września 2005 r. w sprawie specjalistycznych usług opiekuńczych.
Jeżeli jednak organ prowadzący wyraził zgodę na zatrudnienie takiej osoby przez szkołę i swoje obowiązki pełnić ona będzie jedynie w związku z przebywaniem dziecka w szkole, to wykonywana praca będzie spełniała warunki stosunku pracy i konieczna będzie umowa o pracę.
Kodeks pracy:
Art. 22 § 1. Przez nawiązanie stosunku pracy pracownik zobowiązuje się do wykonywania pracy określonego rodzaju na rzecz pracodawcy i pod jego kierownictwem oraz w miejscu i czasie wyznaczonym przez pracodawcę, a pracodawca – do zatrudniania pracownika za wynagrodzeniem.
art. 22 § 12. Nie jest dopuszczalne zastąpienie umowy o pracę umową cywilnoprawną przy zachowaniu warunków wykonywania pracy, określonych w § 1.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczycielka ur. 1.1.1958r. złożyła w zakładzie pracy podanie o rozwiązanie stosunku pracy zawartego poprzez mianowanie w dniu 31.08.2018r.na mocy porozumienia stron w związku z zamiarem przejścia na emeryturę. Bardzo proszę o podanie podstawy prawnej do świadectwa pracy dla tej osoby.
Bardzo proszę o wzór pism:
1. odprawie emerytalnej dla nauczyciela
2. oraz 6 – miesięcznej odprawie z tytułu zwolnienia nauczyciela
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W jakich przypadkach dyrektor sam może wysłać pracownika na urlop wypoczynkowy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Mam pytanie, nauczyciel udaje się na rozmowę kwalifikacyjną na nauczyciela dyplomowanego. Czy należy mu się wynagrodzenie, żeby dojechać nie może być na swoich ostatnich 2 lekcjach? Czy musi złożyć wniosek o urlop bezpłatny? Jest to mężczyzną, który nie ma dzieci i z opieki z tytułu wych. dziecka do lat 14 nie skorzysta.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jak obliczyć wymiar przysługującego urlopu wypoczynkowy pracownikowi administracji zatrudnionemu na 0,30 etatu od 1.01 do 31.08.2017 r.? Pracownik wykonuje pracę przez 5 dni w tygodniu.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Pracownik zatrudniony na stanowisku konserwatora gimnazjum od 20l. Od 1.08.2015 podzielono mu cały etat między gimnazjum (0,60 et.), a szkołą podstawową (0,40 et., 16 g./ tyg., 2 dni w tyg.). Pracownik podpisując umowę w sp kontynuował zwolnienie lekarskie z gimnazjum i przebywał na nim do 18.12.2015 r. potem znowu przebywał na zwolnieniu 6.01.2016 do4.03.2016 r. Ile dni urlopu przysługuje pracownikowi w sp i gimnazjum w 2015 r. i 2016 r. (obie placówki w tej samej gminie)?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe