Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Ile lat musi przepracować sekretarka w przedszkolu, aby uzyskać tytuł sekretarza przedszkola? Jakie musi spełniać warunki i czy okres pracy w innych instytucjach zaliczony do stażu pracy jest w danym przypadku brany pod uwagę? Łączny staż pracy wynosi 5 lat).
Rozporządzenie Rady Ministrów z 18.03.2009 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych określa minimalne wymagania kwalifikacyjne niezbędne do wykonywania pracy na poszczególnych stanowiskach.
W przypadku sekretarza szkoły (przedszkola) zamieszczone zostały w Załączniku nr 3 pkt. V. Jednostki działające w zakresie oświaty, Stanowiska pomocnicze i obsługi: wymagane wykształcenie - minimum średnie o profilu ogólnym lub zawodowym umożliwiające wykonywanie zadań na stanowisku, staż pracy - 5 lat. Rozporządzenie nie precyzuje, że wymagany staż musi dotyczyć pracy w szkole (przedszkolu). Ponadto, na podstawie § 4 cytowanego Rozporządzenia, pracownikowi samorządowemu może być skrócony, w uzasadnionych przypadkach, staż pracy wymagany na danym stanowisku, z wyłączeniem stanowisk, dla których wymagany okres pracy zawodowej (staż pracy) określają odrębne przepisy oraz art. 5 ust. 2 i art. 6 ust. 4 ustawy o pracownikach samorządowych.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel przebywał na urlopie na poratowanie zdrowia od 1.09.2013r. do 30.06.2014r. W dniu 17.06.2014 do nauczyciela zostało wysłane, listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru, skierowanie na badanie kontrolne. 03.07.14r. ponownie wysłano do nauczyciela pismo, gdyż do tego dnia nie dostarczył zaświadczenia o zdolności do pracy. 1. Do ilu dni po ustaniu urlopu na poratowanie zdrowia nauczyciel winien dostarczyć zaświadczenie lekarskie? 2. Jakie konsekwencje i w jakim terminie należałoby podjąć w stosunku do tego nauczyciela? 3. Czy istnieje w tym wypadku zasada domniemania doręczenia? Czy słusznie wysłano nauczycielowi przypomnienie o obowiązku przedstawienia stosownego zaświadczenia? 4. Czy w przypadku zwolnienia nauczyciela z w/w przyczyny, należy powiadomić związki zawodowe?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy w przypadku, gdy oboje rodziców pracuje w jednej szkole należy się tylko jedna paczka?
- Proszę o informację jak rozliczyć w 2016r. 2 dni opieki nad dzieckiem do lat 14 dla nauczyciela, jeżeli zdeklaruje się na korzystanie ze zwolnienia w wymiarze godzinowym i ma zajęcia w poniedziałek 2 godziny, wtorek 4 godziny, środę 6 godzin, czwartek 5 godzin, piątek 3 godziny, razem 20 godzin i poprosi o 2 x 2 godziny w poniedziałki razem 4 to ile godzin mu zostanie do wykorzystania? Albo poprosi o 2 godziny w poniedziałek i 2 godziny we wtorek razem 4 godziny to ile mu zostanie do wykorzystania godzin i czy we wtorek przychodzi na 2 godziny do pracy? Czy mają Państwo gotowy druk wniosku o opiekę nad dzieckiem oraz druku deklaracji w jakiej formie będzie pracownik korzystał z tej opieki? Proszę o podanie od kiedy i do kiedy daty jak układać i w jakiej formie arkusze ocen w szkole podstawowej?
- Czy prawidłowo wypłacam emerytce świadczenia z ZFŚS jeżeli wiem, że ta Pani od 4 lat podejmuje pracę na 5/18 w innej szkole ? Pani ta w każdym roku szkolnym nawiązuje kolejną umowę na kolejny rok szkolny i tak na dzień dzisiejszy uzbierało się jej 4 lata pracy ? Czy pracodawca ma obowiązek wydać pracownikowi świadectwo pracy po każdym rocznym zatrudnieniu, czy może wydać świadectwo zbiorcze ? Pani ta twierdzi, że nie otrzymała nigdy świadectwa ponieważ ma ciąg umów o pracę? Czy wedle przepisów dyrektor może nawiązać umowę o pracę z nauczycielem emerytem w świetle nowych przepisów gdzie wpisuje się przesłanki zatrudnienia ? Czy Pani ta nie stała się emerytem i pracownikiem tamtej już szkoły ?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel opiekun stażu (Przedszkole Publiczne) (od 01.09.2014 do 31.05.2015) uzyskał urlop dla poratowania zdrowia od 01.12.2014 do 30.11.2015. Proszę o wskazanie podstawy prawnej utraty prawa dodatku funkcyjnego opiekuna stażu.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe