Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Ile musi być uczniów, aby otworzyć niepubliczną szkołę specjalną przysposabiającą do pracy?
Ponieważ w jednym oddziale szkoły specjalnej przysposabiającej do pracy powinno być od 6 do 8 uczniów, dla utworzenia szkoły, która będzie funkcjonowała z co najmniej jednym oddziałem wymaganych jest 6 uczniów (§ 5 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 lipca 2015 r. w sprawie warunków organizowania kształcenia, wychowania i opieki dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych, niedostosowanych społecznie i zagrożonych niedostosowaniem społecznym, Dz. U. z 2015 r., poz. 1113 w zw. z art. 5 ust. 2 załącznika 5F do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 maja 2001 r. w sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola oraz publicznych szkół, Dz. U. z 2001 r Nr 64, poz. 621 z późn. zm.).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jestem (jeszcze) dyrektorem gimnazjum,które zostało 3 miesiące temu zespołem szkół gimnazjalno- licealnym.Szkoły te są od siebie oddalone o 10 kilometrów.Swoją funkcję będę pełnić do 31sierpnia br. Od 1 września powinnam uczyć swojego przedmiotu w gimnazjum. Czy nowy dyrektor zespołu może mi nakazać uczyć języka polskiego w liceum skoro przez 30lat nie uczyłam uczniów tej grupy wiekowej?Gimnazjum, które zostało włączone w zespół dwa lata temu otwierałam, nadałam ze społecznością imię szkole, zintegrowałam młodzież z 10 małych wiosek. Obecnie mam 51 lat i 31 lat przepracowanych przy tablicy.
Co mam robić ?
Planując rok szkolny 2012/2013,50 godzin języka polskiego przydzieliłam dwojgu polonistom i sobie(5+20+25). Polonistka jest zatrudniona na czas określony ,ale jest dobrą znajomą Dyrektora i przyjaciółką jego żony.Na dzień dzisiejszy(31Maja) nie otrzymałam podania o pracę od tej pani. Czy mam się bać? Czy mam za sobą prawo?Co mam robić?Po zmianie opcji politycznej nie jestem człowiekiem wójta!
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Pytanie dotyczy ewidencja dzieci i młodzieży oraz księgi uczniów. Czy należy wpisywać dzieci zameldowane w naszej miejscowości do ewidencji dzieci jeśli zamieszkują w innej miejscowości i uczęszczają do szkoły w miejscu zamieszkania? Czy należy uzyskać pismo o obowiązku szkolnym od rodzica/szkoły, którego dzieci chodzą do szkoły właściwej dla miejsca zamieszkania? Czy wystarczy oświadczenie od rodzica o miejscu zamieszkania?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel ukończył technikum technologii żywności, później studia i ma przygotowanie pedagogiczne. Czy można przydzielić takiemu nauczycielowi zajęcia z kształcenia zawodowego teoretycznego w szkole branżowej?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Pytanie dotyczy uzyskiwania stypendium prezesa rady ministrów.Kandydatami do Stypendium Prezesa Rady Ministrów mogą być uczniowie szkół, którzy w w danym roku szkolnym uzyskali wybitne osiągnięcia edukacyjne, odpowiadające kryteriom wyszczególnionym w art. 90h ustawy o systemie oświaty.
W szczególności uczeń winien spełniać co najmniej jeden z podanych warunków:
otrzymać promocję z wyróżnieniem (średnia ocen z zajęć obowiązkowych nie niższa niż 4,75 oraz bardzo dobra ocena zachowania), uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen,
wykazywać szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wyniki co najmniej dobre.
Szkoła może wskazać jednego kandydata.
Proszę o wskazanie drogi postępowania w przypadku gdy w szkole jest dwóch kandydatów, którzy w takim samym stopniu spełniają kryteria.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- W internacie Zespołu Szkół funkcjonuje grupa wychowawcza, w skład której wchodzą uczniowie technikum i zasadniczej szkoły zawodowej. Grupa liczy 35 osób. W grupie tej jest jeden wychowanek z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Symbol jego niepełnosprawności to: 07-S - choroby układu oddechowego i krążenia, 06-E – epilepsja. Czy w związku z tym przysługuje wychowawcom prowadzącym tę grupę dodatek za pracę w warunkach uciążliwych zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ I SPORTU?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe