Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jak należy sporządzić umowę o pracę dla nauczycielki, która: 1. ma umowę na czas określony do 31 sierpnia 2020. 2. obecnie przebywa na urlopie macierzyńskim do 26 sierpnia. Po 26 sierpnia ma jeszcze do wykorzystania zaległy urlop. Czy można podpisać umowę w czasie, gdy jest na urlopie uzupełniającym? Nauczycielka jest zaplanowana w arkuszu na kolejny rok, jest dla niej etat. Kiedy i z jakim dniem podpisać kolejną umowę?
Aby nauczycielka mogła wykorzystać urlop uzupełniający w naturze po dniu 31 sierpnia 2020 r., musiałaby z nią zostać zawarta kolejna umowa o pracę, w której dzień 1 września 2020 r. byłby pierwszym dniem pracy i strony by uzgodniły, że urlop z poprzedniej umowy zostanie wybrany w czasie nowej umowy; przerwa w zatrudnieniu zobowiązywałaby do wypłacenia ekwiwalentu za niewykorzystany urlop uzupełniający, zgodnie z art. 171 § 3 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz. U. z 2019 r., poz. 1040 ze zm. Nowa umowa musiałaby zostać zawarta najpóźniej w dniu 1 września 2020 r., natomiast strony mogą ją podpisać także wcześniej, nawet w trakcie urlopu nauczycielki, ze wskazaniem 1 września 2020 r. jako pierwszego dnia pracy (art. 26 KP).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Asystent nauczyciela - proszę o informację czy na okres wakacji letnich możliwa jest, w świetle obowiązujących przepisów, zmiana stanowiska asystenta na inne, to jest zatrudnienie go na stanowisku np. sekretarki.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nasz nauczyciel ukończył w latach osiemdziesiątych jednolite studia magisterskie na kierunku filologia polska (dzienne). Czy dzienne studia 5-letnie wlicza się do stażu pracy, nagród jubileuszowych, spraw emerytalnych?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Witam. Mam pytanie dotyczące wypłacenia ekwiwalentu za urlop wypoczynkowy. Nauczyciel w okresie od 1.09.2012 r. do 28.02.2013 r. przebywał w stanie nieczynnym, ale jednocześnie pracował w tej samej szkole i w tym samym czasie w wymiarze 10/18. Jaki wymiar ekwiwalentu za urlop przysługuje nauczycielowi? Czy za stan nieczynny i czas zatrudnienia? Czy może tylko za jeden z nich?
- Jaka forma zatrudnienia będzie właściwa dla osoby prowadzącej z uczniem, posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego (rewalidacja), zajęcia rehabilitacji oraz terapii SI? Czy można w/w Panią zatrudnić na stanowisku niepedagogicznym (tzw.specjalista), mimo,iż posiada przygotowanie pedagogiczne?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy w obecnej sytuacji pracy zdalnej, w pełnym wymiarze przy komputerze, nauczyciel może wystąpić o dofinansowanie przy zakupie okularów?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe