Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jak naliczyć urlop nauczycielowi, zatrudnionemu w przedszkolu od 1.09.2020 r. (cały etat), jeśli wcześniej zatrudniony był z KP (firma prywatna) i wykorzystał do 31.08.2020 r. 17 dni urlopu? Ile dni należy mu się jeszcze do końca roku?
U obecnego pracodawcy przysługuje urlop w wymiarze proporcjonalnym do okresu zatrudnienia oraz uzależnionym od organu prowadzącego:
1) w razie zatrudnienia w niesamorządowym przedszkolu – 4/12 * 26 dni = 8,67 dni, zaokrąglonych do 9 dni, zgodnie z art. 154 § 1 pkt 2, art. 1551 § 1 pkt 2 lit. a, art. 1552a § 1 i art. 1553 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy, t.j. Dz. U. z 2020 r., poz. 1320;
2) w samorządowym przedszkolu - 4/12 * 35 dni = 11,67 dni, zaokrąglonych do 12 dni, zgodnie z art. 64 ust. 3 i 5a ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela, t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 2215 oraz art. 1551 § 1 pkt 2 lit. a, art. 1552a § 1 i art. 1553 § 1 KP.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Dyrektor Zespołu Szkół wybiera się do sanatorium na trzy tygodnie. Wcześniej kilkakrotnie był na kilkutygodniowym zwolnieniu lekarskim. W jaki sposób powinien dokonać przekazania obowiązków wicedyrektorowi? Czy przekazuje obowiązki jednemu wicedyrektorowi czy obu wicedyrektorom? Proszę o podanie przykładowego wzoru pisma oraz podanie podstawy prawnej.
- W Ogrodzie Jordanowskim (placówka wychowania pozaszkolnego) zatrudniam nauczyciela mianowanego z 50 letnim stażem pracy. W związku z tym, że nauczyciel ma 70 lat, jest mało kreatywny, odbiega od pozostałych nauczycieli, od 1 września 2019 roku chciałbym obniżyć wymiar zatrudnienia do 0,5 etatu lub rozwiązać umowę o pracę (nie likwidując stanowiska). Nauczyciel nabył prawa emerytalne, z których nie chce skorzystać, jednocześnie blokując cały etat.
Jak powinnam to zrobić zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oświatowego?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy osoba zatrudniona od 1 września 2004 roku posiada kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela-wychowawcy w internacie szkoły ponadgimnazjalnej, która: 1. ukończyła studia wyższe magisterskie na kierunku wychowanie techniczne - mgr wychowania technicznego, 2. ukończyła studia podyplomowe w zakresie informatyki dla nauczycieli, 3. ukończyła 270 godzinny kurs kwalifikacyjny z pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel będący radnym, wyjeżdżając na sesje w dniu pracy, może mieć płacone podwójnie (wynagrodzenie ze szkoły i dietę radnego)?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jakie jest pensum nauczyciela przedszkola pracującego w grupie mieszanej wiekowo (7 sześciolatków i 15 pięciolatków) 22 godz. czy 25 godz.?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe