Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jak powinna wyglądać karta oceny nauczyciela mianowanego, który ubiega się o stopień nauczyciela dyplomowanego?
Karta oceny pracy nauczyciela mianowanego po zakończeniu stażu musi zawierać telementy określone w § 9 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 maja 2018 r. w sprawie szczegółowych kryteriów i trybu dokonywania oceny pracy nauczycieli, zakresu informacji zawartych w karcie oceny pracy, składu i sposobu powoływania zespołu oceniającego oraz trybu postępowania odwoławczego, Dz.U. z 2018 r., poz. 1133 i o treści zaproponowanej poniżej jest aktualna w odniesieniu do nauczycieli, którzy zakończą staż do 31 sierpnia 2019 r. (art. 11 ustawy z dnia 13 czerwca 2019 r. o zmianie ustawy – Karta Nauczyciela oraz niektórych innych ustaw, http://orka.sejm.gov.pl/proc8.nsf/ustawy/3496_u.htm).
1. Imiona i nazwisko nauczyciela:
2. Data i miejsce urodzenia:
3. Miejsce zatrudnienia i zajmowane stanowisko:
4. Staż pracy pedagogicznej:
5. Stopień awansu zawodowego: nauczyciel dyplomowany.
6. Wykształcenie:
7. Data dokonania ostatniej oceny pracy:
8. Stwierdzenie uogólniające, o którym mowa w art. 6a ust. 4 ustawy – Karta Nauczyciela: ocena wyróżniająca /ocena bardzo dobra /ocena dobra /ocena negatywna*.
9. Uzasadnienie oceny:
(uzasadnienie oceny musi zawierać odniesienie się do poziomu spełnienia przez nauczyciela poszczególnych kryteriów oceny pracy, które dla nauczyciela mianowanego określa § 2 ust. 1, § 3 ust. 1, § 4 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 maja 2018 r. w sprawie szczegółowych kryteriów i trybu dokonywania oceny pracy nauczycieli, zakresu informacji zawartych w karcie oceny pracy, składu i sposobu powoływania zespołu oceniającego oraz trybu postępowania odwoławczego, Dz.U. z 2018 r., poz. 1133 oraz dodatkowe kryterium stanowi stopień realizacji planu rozwoju zawodowego)
(data dokonania oceny pracy) (podpis oceniającego - dyrektora)
10. Z treścią oceny i przysługującym mi prawem do odwołania – w ciągu 14 dni do Kuratora Oświaty w … za pośrednictwem Dyrektora, zostałem(-łam) zapoznany(-na).
(data) (podpis ocenianego nauczyciela)
_____________________________
* Niepotrzebne skreślić.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczycielka od 1 września 2022 r jest zatrudniona w szkole podstawowej ogólnodostępnej na stanowisku wychowawcy świetlicy w pełnym wymiarze godzin (26/26). Wcześniej, tj. w 1985 r. ukończyła studium pedagogiczne (posiada świadectwo ukończenia) zorganizowane przez Oddział Doskonalenia Nauczycieli, na podstawie Zarządzenie Ministra Oświaty i Wychowania z dnia 22 maja 1981 r. w sprawie zasad uzyskiwania kwalifikacji pedagogicznych przez czynnych nauczycieli szkół podstawowych i placówek oświatowo- wychowawczych, uzyskując tym samym kwalifikacje w rozumieniu art. 9, ust. 1 KN. Nauczycielka posiada także dyplom ukończenia studium kwalifikacyjnego z zakresu pedagogiki specjalnej, na podstawie którego uzyskała kwalifikacje do prowadzenia pracy w szkołach i placówkach kształcenia specjalnego dla dzieci upośledzonych umysłowo (podstawa prawna: zarządzenia Ministra Oświaty i Wychowania z dnia 5 maja 1983 r. w sprawie utworzenia studium pedagogicznego w zakresie pedagogiki specjalnej). Na bazie ww. przygotowania nauczycielka była zatrudniona przez 7 lat i 9 miesięcy w specjalnym ośrodku szkolno-wychowawczym od dnia 4 września 1984 r. do 31 maja 1992 r. na stanowisku wychowawcy internatu, po czym wyjechała za granice i tam pracowała w innej branży. 30 czerwca 2022 r. dyrektor szkoły nadał nauczycielce stopień nauczyciela kontraktowego w oparciu pięcioletni okres pracy i znaczący dorobek zawodowy i mając na uwadze fakt, że nauczycielka uzyskała status nauczyciela mianowanego przed kwietniem 2000 r. (1992 r.), a miała wieloletnia przerwę w oświacie. Jak wygląda w takim przypadku awans zawodowy nauczycielki?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Na jakich zasadach (nowych czy starych) kończy awans zawodowy nauczyciel, któremu staż na nauczyciela dyplomowanego upływa 31.05.2020 r.
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka rozpoczęła staż na nauczyciela mianowanego 1.09.2018 r. Od 13.04.2019 do 19.09.2019 przebywała na zwolnieniu lekarskim. Od 20.09.2019 do 18.09.2020 miała urlop rodzicielski. Od 19.09.2020 do 01.12.2020 była na zaległym urlopie wypoczynkowym, od tej chwili normalnie pracuje. Nie przekroczyła 18 miesięcy przerwy, więc może kontynuować staż wydłużony o okres nieobecności. Proszę wyjaśnić, czy koniec urlopu rodzicielskiego, 18.09.2020, można przyjąć jako rozpoczęcie kontynuacji stażu czy dopiero powrót z zaległego urlopu wypoczynkowego, a więc 02.12.2020. Kiedy skończy się ten wydłużony czas i kiedy nauczycielka będzie mogła przystąpić do egzaminu kwalifikacyjnego?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Czy w akcie nadania stopnia awansu zawodowego na stopień nauczyciela kontraktowego w informacji o prawie do odwołania się od decyzji powinno być napisane, że nauczyciel może odwołać się do organu prowadzącego (w naszym przypadku wójta gminy) ZA POŚREDNICTWEM DYREKTORA SZKOŁY oraz czy należy umieścić następującą informację: „W trakcie biegu terminu do wniesienia odwołania strona można zrzec się prawa do wniesienia odwołania od decyzji Dyrektora .... do Wójta Gminy …… Z dniem doręczenia Dyrektorowi …. oświadczenia o zrzeczeniu się prawa do wniesienia odwołania przez stronę postępowania decyzja staje się ostateczna i prawomocna i nie jest możliwe skuteczne cofnięcie oświadczenia o zrzeczeniu się prawa do wniesienia odwołania”?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- PROSZĘ O WZÓR OCENY PRACY NAUCZYCIELA MIANOWANEGO ( PO ZAKOŃCZENIU STAŻU NA DYPLOMOWANEGO) PO 1 STYCZNIA 2019 R. (WZÓR + PODSTAWA PRAWNA).
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe