Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jak prawidłowo należy rozliczać czas pracy kierowcy autobusu szkolnego, gdy wyjechał na obóz i przez tydzień był na wyjeździe. Jak rozliczyć jego czas pracy na kartach drogowych? Czy praca kierowcy autobusu należy liczyć tylko za kierownicą, czy również jak przebywa w hotelu? Kierowca miał zapewniony pobyt i wyżywienie.
Na podstawie art. 6 ust. 1 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o czasie pracy kierowców, Dz.U. z 2012 r., poz. 1155 czasem pracy kierowcy jest czas od rozpoczęcia do zakończenia pracy, która obejmuje wszystkie czynności związane z wykonywaniem przewozu drogowego, w szczególności: prowadzenie pojazdu; załadowywanie i rozładowywanie oraz nadzór nad załadunkiem i wyładunkiem; nadzór oraz pomoc osobom wsiadającym i wysiadającym; czynności spedycyjne; obsługę codzienną pojazdów i przyczep; inne prace podejmowane w celu wykonania zadania służbowego lub zapewnienia bezpieczeństwa osób, pojazdu i rzeczy; niezbędne formalności administracyjne; utrzymanie pojazdu w czystości. Jeśli podczas wycieczki kierowcy nie zlecono innych zadań niż związane z przewozem drogowym, nie obejmuje on czasu przebywania w hotelu, podczas którego kierowca wypoczywał i nie był w gotowości do wykonywania pracy (art. 6 ust. 2 ww. ustawy).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel, który uczył w gimnazjum od 18 maja 2016 roku do dnia dzisiejszego przebywa na urlopach macierzyńskich i rodzicielskich (Pani urodziła w tym czasie dwoje dzieci) łącznie udzielono w/w urlopów do dnia 23 października 2018 roku. Zgodnie z Reforma w Oświacie zlikwidowano jest w naszej szkole gimnazjum- obecnie jest jedynie jedna trzecia kl. gimnazjum i osiem klas szkoły Podstawowej. Jak wynika z powyższego dla nauczyciela, który wróci z urlopów 23 października 2018 roku nie ma godzin lekcyjnych. Bardzo prosze o informacje jak rozwiązać z w/w nauczycielem umowę o pracę. Nauczyciel jest nauczycielem kontraktowym i umowę ma na czas nieokreślony. Bardzo prosze o dokładne wyjaśnienie i podanie podstawy prawnej.
- Placówka niepubliczna, ośrodek rewalidacyjno-wychowawczy: czy zastępca dyrektora ds. edukacji, który prowadzi również zajęcia edukacyjne zgodnie z planem powinien mieć wpisane w umowie, że jest zastępcą dyrektora ds. edukacji i nauczycielem? Czy wystarczy tylko zastępca dyrektora ds. edukacji?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel wychowania przedszkolnego realizuje tygodniowo 32/25 (z tego etat 25/25 i dodatkowo 7/25 stałych nadgodzin) w pięciodniowym tygodniu pracy w jednej placówce.
Moje pytania: jak należy obliczyć ilość stałych nadgodzin w tygodniu, w którym przypadały dwa dni świąteczne, a ogólna ilość godzin pracy (etatowych razem ze stałymi nadgodzinami) w każdym dniu jest inna.
Np.:
Pn. 9 godzin
Wt. 5 godzin
Śr. 5 godzin
Czw. 4 godziny
Pt. 9 godzin,
a dni świąteczne przypadały w środę i czwartek.
Bardzo proszę o pomoc w prawidłowym obliczeniu należnych stałych nadgodzin.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Bardzo proszę o informację, jaką treść powinno mieć pismo dotyczące wypowiedzenia pracy nauczycielowi, który ze względu na likwidację gimnazjum nie będzie zatrudniony w roku szkolnym 2019/20.
Nauczyciel jest zatrudniony na zasadzie mianowania i nabył prawo do przejścia na emeryturę.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o wzór pisma informującego pracownia o przyjęciu wypowiedzenia umowy za porozumieniem stron. Nauczyciel kontraktowy zatrudniony w szkole z Kodeksu Pracy ( szkoła publiczna prowadzona przez stowarzyszenie).
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe