Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jak wyliczyć kwotę funduszu socjalnego - dofinansowanie do wypoczynku letniego - pracownikowi administracyjnemu tzn. Pani sekretarce, która zaczęła u nas w szkole pracę od 1 maja? Wcześniej była zatrudniona w innej szkole na cały etat.
Zasady i warunki korzystania ze świadczeń finansowanych z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych określa regulamin obowiązujący w szkole. To w regulaminie pracodawca musi zawrzeć wszelkie wytyczne - rodzaje świadczeń, komu przysługują, jakie warunki trzeba spełnić, w jaki sposób udokumentować wniosek, itd.
Należy jednak pamiętać, że zgodnie z art. 8 ust. 1 ustawy z dnia 04.03.1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych, przyznawanie ulgowych usług i świadczeń oraz wysokość dopłat z Funduszu uzależnia się od sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej osoby uprawnionej do korzystania z Funduszu. Nie jest więc prawidłowe uzależnianie wysokości świadczenia od okresu zatrudnienia u danego pracodawcy, wymiaru etatu, czy też np. rodzaju umowy. Jedynym kryterium, jakie powinno być brane pod uwagę, to sytuacja życiowa, rodzinna i materialna pracownika.
Wyjątkiem od tej zasady jest świadczenie urlopowe nauczycieli - jest uzależnione od okresu zatrudnienia w danym roku szkolnym i wymiaru etatu oraz jest obligatoryjne (wynika to wprost z przepisów Karty Nauczyciela).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Zatrudniłam 2 nauczycielki do chemii i fizyki na 4 /18 etatu na okres 1 roku. Z okazji świat Bożego Narodzenia moi nauczyciele otrzymują świadczenie z ZFŚS. Zatrudnione przeze mnie nauczycielki są zatrudnione też od wielu lat w sąsiedniej szkole podstawowej na pełnym etacie. Czy muszę wypłacić im świadczenie świąteczne skoro w swojej szkole otrzymały takie świadczenie?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Jak należy zapłacić za zastępstwo za nieobecnego n-la,gdy: - n-l realizuje na zastępstwie swój przedmiot, - n-l przedmiotowiec realizuje godzinę zgodnie z podstawą programowa? Czy tylko 2 przypadek traktujemy jako zastępstwo? Proszę o podstawę prawną
- Konferencja rozpoczynająca rok szkolny odbędzie się 31.08. Nowi nauczyciele zatrudniani są z dniem 1.09. Jak należy odnotować ich obecność na radzie? Czy jako gości (na osobnej liście), czy jako członków rady? Czy mogą oni wtedy podejmować uchwały? (ich głos się liczy?)
- Mam nauczycielkę, która skończyła Pedagogikę Specjalną (studia II stopnia magisterskie). Do tej pory była nauczycielem wspomagającym dla dziecka z autyzmem. Od września ma prowadzić zajęcia rewalidacyjne z dzieckiem autystycznym. Czy to wykształcenie wystarczy? Jeśli nie, to czy wystarczy, gdy rozpocznie od października studia podyplomowe z edukacji i terapii osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu?
Czy taki nauczyciel może prowadzić zajęcia za zgodą kuratorium lub organu prowadzącego?
Dziękuję za odpowiedź.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Witam serdecznie. Bardzo proszę o udzielenie odpowiedzi na temat ilości dni za które powinniśmy wypłacić pracownikowi ekwiwalent za urlop wypoczynkowy. Przysługujący wymiar urlopu: 26 dni, zatrudnienie od 01.01.2017 do 04.12.2017, wykorzystany urlop 5 dni. Czy należny ekwiwalent powinien być wyliczony za 21 dni (w myśl zasady, iż niepełny miesiąc zaokrągla się do pełnego i niepełną ilość dni również?).
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe