Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne W opisanym przypadku możliwe są dwie formy zatrudnienia- pierwsza, taka jak w chwili obecnej, czyli dwa odrębne stosunki pracy (tu plusem jest np. korzystanie z funduszu...

PORADA PRAWNA

11 kwietnia 2019 Zatrudnianie (kodeks pracy)

Jaka forma zatrudnienia jest dla nauczyciela korzystniejsza ? Nauczyciel pracuje w dwóch szkołach na częściach etatu: 14/18 i 11/18 na osobnych umowach. Czy korzystniej będzie poprosić o zatrudnienie w jednej szkole (w podstawowym miejscu pracy) i dopełnianie etatu w drugiej (ten sam organ prowadzący). Co z godzinami w drugiej szkole, które wykroczą poza etat?

W opisanym przypadku możliwe są dwie formy zatrudnienia- pierwsza, taka jak w chwili obecnej, czyli dwa odrębne stosunki pracy (tu plusem jest np. korzystanie z funduszu świadczeń socjalnych w obu szkołach) oraz druga, polegająca na zatrudnieniu w pełnym wymiarze w szkole macierzystej, realizując część obowiązków w innej szkole (tzw. uzupełnianie etatu). To rozwiązanie jest korzystniejsze, zwłaszcza dla nauczycieli, którzy mogą być zatrudnieni przez mianowanie (mianowanie co do zasady zapewnia zatrudnienie w pełnym wymiarze na czas nieokreślony). Zatrudnienie w pełnym wymiarze to również możliwość skorzystania z urlopu dla poratowania zdrowia, a w przypadku zatrudnienia przez mianowanie - wyższa odprawa z tytułu zwolnienia, a także inne odprawy określone w art. 28 Karty Nauczyciela. 

Uzupełnianie etatu następuje do wysokości określonego pensum. Taki nauczyciel nie może mieć godzin ponadwymiarowych. Na pozostałe godziny z nauczycielem trzeba zawrzeć odrębną umowę. 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2019 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT