Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jestem dyrektorem szkoły. Pracownica jest zatrudniona w okresach: 01.09.2008 r. - 31.08.2009 na czas określony ; 01.09.2009 - 31.08.2010 na czas określony; 01-09.2010 na czas nieokreślony. Wszystkie umowy są zawarte w pełnym wymiarze czasu pracy. Przebywała na urlopie macierzyńskim 1 rok i na zwolnieniu przed urodzeniem dziecka 5 miesięcy. Czy może ubiegać się o urlop dla poratowania zdrowia? Czy może wykorzystać urlop w wymiarze 1 roku rozpoczynając go np. z dniem 1 marca. Przepisy stanowią, że zwolnienia i urlopy inne niż wypoczynkowy trwające w sumie ponad 6 miesięcy należy odjąć od czasu pracy - ile w tym przypadku muszę odjąć? (czy będzie to 11 miesięcy). Bardzo proszę o odpowiedź na moje pytania.
Od stażu uprawniającego do urlopu dla poratowania zdrowia należy odjąć 11 z 17 miesięcy nieobecności w pracy (art. 73 ust. 3 KN). Nauczycielka posiada wymagany 7-letni staż pracy w pełnym wymiarze zajęć. Jeśli lekarz ubezpieczenia zdrowotnego leczący nauczyciela orzeknie o potrzebie korzystania z urlopu zdrowotnego przez 12 miesięcy począwszy od dnia 1 marca 2017 r., należy go udzielić nauczycielce (art. 73 ust. 1 i 10 KN).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel zajęć praktycznych w klasach gimnazjalnych z przysposobieniem do pracy ma wykształcenie zawodowe tytuł mistrza z przygotowaniem pedagogicznym (n-l mianowany). Czy może uczyć teorii z przysposobienia zawodowego w klasach gimnazjum?
- Czy w obecnej sytuacji pracy zdalnej, w pełnym wymiarze przy komputerze, nauczyciel może wystąpić o dofinansowanie przy zakupie okularów?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Przygotowuje arkusz organizacyjny na rok szkolny 2018/2019 - jakie pensum ma nauczyciel który prowadzi zajęcia korekcyjno- kompensacyjne, rewalidację, logopedię i doradztwo zawodowe oraz nauczyciel współorganizujący kształcenie uczniów niepełnosprawnych?
- Witam. Mam pytanie dotyczące wypłacenia ekwiwalentu za urlop wypoczynkowy. Nauczyciel w okresie od 1.09.2012 r. do 28.02.2013 r. przebywał w stanie nieczynnym, ale jednocześnie pracował w tej samej szkole i w tym samym czasie w wymiarze 10/18. Jaki wymiar ekwiwalentu za urlop przysługuje nauczycielowi? Czy za stan nieczynny i czas zatrudnienia? Czy może tylko za jeden z nich?
- Moja placówka liczy 105 dzieci. Czy od września wystarczy zatrudnienie pedagoga specjalnego oraz logopedy? Czy każda szkoła musi zatrudnić psychologa? Jaki jest minimalny wymiar godzin?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe