Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jestem zatrudniona jako nauczyciel w placówce publicznej,podlegam pod kartę nauczyciela. Pracuje w tej placówce jako nauczyciel od 2013 r. i otrzymywałam rożne umowy: 10.04.13-28.06.13 umowa na zastępstwo (lipiec i sierpień zarejestrowana w PUP) 30.08.13-27.06.14- umowa jak wyżej 01.09.14-26.06.15- umowa jak wyżej 01.09.15-31.08.16- umowa wynikająca z organizacji nauczania/staż na nauczyciela kontraktowego 01.09.16-31.08.17-umowa wynikająca z organizacji nauczania 31.08.17-22.06.18 umowa na zastępstwo za nieobecnego nauczyciela dodatkowo podjęłam prace w innej placówce na umowę o prace, prowadzę działalność gospodarcza 31.0818-31.08.19 podpisałam umowę z macierzysta placówką publiczną. Chciałabym zapytać czy wszystkie te umowy tworzą jakieś podstawy do zawarcia umowy na czas nieokreślony? Czy tyle cząstkowych umów jest zgodne z prawem? I wreszcie czy od września tego roku mogłabym podjąć awans na nauczyciela mianowanego? Jakie przepisy dotyczące awansu mnie obowiązują? Akt nadania stopnia awansu jest z dnia 28.08.2016?
Limit umów na czas określony, o którym mowa w kodeksie pracy nie dotyczy nauczycieli zatrudnionych na podstawie Karty Nauczyciela. Co do zasady nauczyciela kontraktowego zatrudnia się na czas nieokreślony (bez względu na wymiar etatu), a mianowanego i dyplomowanego przez mianowanie (o ile szkoła może zapewnić zatrudnienie w pełnym wymiarze na czas nieokreślony). W dwóch przypadkach, określonych w art. 10 ust. 7 Karty Nauczyciela, nauczycieli bez względu na stopień awansu zawodowego zatrudnia się na czas określony - w celu zastępstwa za nieobecnego nauczyciela oraz w przypadku zaistnienia potrzeby wynikającej z organizacji nauczania. Liczba umów na czas określony jest nielimitowana, o ile powodem ich zawarcia jest jedna z powyższych przyczyn.
Od 1 września 2018 r. obowiązują znowelizowane przepisy Karty Nauczyciela dot. awansu zawodowego. Zgodnie z art. 9d ust. 4, nauczyciel kontraktowy może rozpocząć staż na stopień nauczyciela mianowanego po przepracowaniu w szkole co najmniej 3 lat od dnia nadania poprzedniego stopnia awansu zawodowego.
Na podstawie art. 130 ustawy z dnia 27.10.2017 r. o finanowaniu zadań oświatowych, w roku szkolnym 2018/2019 nauczyciel kontraktowy może rozpocząć staż na stopień nauczyciela mianowanego, jeżeli legitymuje się co najmniej dwuletnim okresem pracy w szkole od dnia uzyskania stopnia nauczyciela kontraktowego. Z pytania wynika, że nauczyciel nie spełnia tego wymogu.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy nauczycielowi zwolnionemu w trybie art. 23 ust. 1 pkt 2 Karty Nauczyciela, czyli z powodu czasowej niezdolności do pracy spowodowanej chorobą, należy się odprawa pieniężna?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczycielka może zrezygnować z przysługującego jej urlopu uzupełniającego (podczas wakacji przebywa na rodzicielskim)? Czy dyrektor ma obowiązek wysłać ją na urlop uzupełniający?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy na stanowisko nauczyciela przedszkola można zatrudnić osobę z wykształceniem wyższym Pedagogika II st., specjalność: pedagogika opiekuńczo - resocjalizacyjna lub studia wyższe na kierunku pedagogika opiekuńczo - wychowawcza?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel zatrudniony na podstawie Kodeksu Pracy w publicznej szkole lub przedszkolu prowadzonym przez osobę prawna lub fizyczną musi dostarczyć zaświadczenie o niekaralności?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel zatrudniony w szkole niepublicznej twierdzi, że nie ma obowiązku przygotowywania imprez szkolnych-bo za to mu się nie płaci. Jak rozwiązać ten problem, bo w każdej szkole muszą się odbywać uroczystości i imprezy zgodnie z harmonogramem-przygotowywane i realizowane poza godzinami pracy?Jak to zrobić w przypadku umowy o pracę,a jak przy zleceniu?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe