Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Kiedy mogę utworzyć Integracyjny Oddział Przedszkolny. Na jakich zasadach może funkcjonować w szkole i czy mogę do tej grupy zatrudnić nauczyciela wspomagającego?
Oddział integracyjny można utworzyć, jeżeli do przedszkola/szkoły uczęszcza co najmniej 3 dzieci niepełnosprawnych. W oddziale takim liczba dzieci powinna wynosić od 15 do 20, w tym od 3 do 5 dzieci niepełnosprawnych. Mówią o tym przepisy ROZPORZĄDZENIA MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 21 maja 2001 r. w sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola oraz publicznych szkół.
Aby utworzyć taki oddział należy uzyskać zgodę organu prowadzącego oraz wprowadzić odpowiednie zmiany w statucie placówki. Organizacja pracy oddziału przedszkolego, w tym oddziału integracyjnego odbywa się na zasadach określonych w ramowym statucie przedszkola.
Zarówno w przypadku przedszkoli, jak i szkół ogólnodostępnych z oddziałami integracyjnymi, zatrudnia się dodatkowo nauczycieli posiadających specjalne przygotowanie pedagogiczne oraz specjalistów prowadzących zajęcia rewalidacyjne.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel przebywa na urlopie zdrowotnym od 1.09.2010 do 31.08.2011 czy należy się urlop uzupełniający ?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Mianowana nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i w trakcie studiów terapii pedagogicznej została zatrudniona na stanowisku pedagoga szkolnego - maj 2009r. i dyrektor uznał jej te kwalifikacje jako zbliżone. Teraz podjęła decyzję i chce składać dokumenty na nauczyciela dyplomowanego. Czy KO uzna uniżoność jako konkretne kwalifikacje nauczyciela? Czy może lepiej, żeby składała dokumenty jako terapeuta pedagogiczny bo takie godziny ma i realizuje i do nich posiada konkretny dyplom poświadczający wykształcenie? Posiadanie zbliżonych kwalifikacji dawało uprawnienie do zajmowanie stanowiska w szkołach w jakich zostało zrobione zbliżenie. Czy KO w dobie dzisiejszych przepisów może to kwestionować?
- Od 01.09.2015r. do 31.08.2020r. zostało powierzone nauczycielowi stanowisko wicedyrektora. Z uwagi na fakt, iż uchwałą Rady Powiatu postanowiono zmniejszyć liczbę oddziałów w szkole i tym samym nie będzie już tego stanowiska, od września br., to jakie pismo należy przedłożyć pracownikowi? Proszę o wzór.
- 31.08.2017 r. kończy mi się kadencja dyrektora. Czy możliwe jest przedłużenie kadencji na okres 5 - lat, czy tylko do 31.08.2019 r.?
- Czy któryś przepis prawa oświatowego stanowi o terminie, w którym dyrektor ma obowiązek powiadomić na piśmie nauczyciela - stałego pracownika szkoły o szczegółowym przydziale czynności na nowy rok szkolny? Pytanie dotyczy sytuacji, gdy w kwietniowej wersji projektu arkusza organizacyjnego szkoły na przyszły rok szkolny przewidziano pełny etat dla nauczyciela, więc nie jest brane pod uwagę ograniczenie etatu, a jedynie dostosowanie przydziału konkretnych czynności (godzin lekcyjnych) zgodnie z kwalifikacjami, które posiada taki nauczyciel. Czy nauczycielowi, który przebywa obecnie na urlopie bezpłatnym i nie pojawia się w szkole, wystarczy taką informację przekazać przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, czy też wymagane jest co najmniej 3-miesięczne wyprzedzenie czasowe? Przypominam, że chodzi jedynie o szczegółowy przydział czynności, a nie o ograniczenie etatu.
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe